Газета по-надвірнянськи
 

Криївку «Грома» відновлять і збережуть для нащадків

27 липня 2012, 14:36 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 1,021 переглядів

Минулої п`ятниці, 20 липня, у рамках заходів із підготовки і відзначення у нашому районі 70-річчя Української Повстанської Армії голова районної ради Володимир Попович разом із групою працівників виконавчого апарату районної ради, ДП «Надвірнянське лісове господарство» та природного заповідника «Горгани» побував у криївці полковника «Грома», командира 4-ї військової округи УПА «Захід-Говерла».

Керівництво, депутати і працівники виконавчого апарату районної ради біля входу у криївку «Грома»

Мета цього сходження на гору Березовачку у с. Зелена, де розташована криївка, – вивчення реального стану бункера, відновленого ще у 1993 р. Після детального його обстеження робоча група дійшла висновку, що криївка – майже в аварійному стані через відсутність вентиляції і потребує повного відновлення. Члени групи зійшлися на думці, що до 70-річчя УПА необхідно впорядкувати прилеглу територію, поновити пам`ятний хрест і табличку, а повне відновлення криївки із заміною стін, стелі, інтер`єру, встановлення вентиляцій розпочати вже у квітні 2013-го.

Нагадаємо, що полковник «Грім» (Микола Твердохліб) – одна із видатних постатей українського повстанського руху, командир військової округи «Захід-Говерла». У липні 1944 р. його підвищили до сотника, а в лютому 1945-го Микола Твердохліб став командиром Карпатської військової округи, яка охоплювала чотири області і близько 12 тис. бійців, а згодом – керівником Служби безпеки Карпатського краю. У 1953-му після переходу «Грома» до Надвірнянщини вирішили збудувати криївку на схилі гори Березовачка для шести чоловік, у т. ч. і дружини полковника Ольги. Повстанцям допомагали, як могли, жителі навколишніх сіл. Останній бій із московськими окупантами з участю вищого керівництва УПА тут відбувся 17 травня 1954-го.

Тому так важливо відновити бункер, куди б мали можливість приходити краяни, особливо молодь, пластуни, щоб черпати наснагу для утвердження національної ідеї та розбудови Української Держави.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!