- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Михайло Вишиванюк: «Завдяки Януковичу Україна зберегла свою самостійність і незалежність»

Posted By Модератор On 27.07.2012 @ 14:30 In Влада | No Comments

Вітаю, Михайле Васильовичу! ЛітоЛіто українських надій, що, за прогнозами світових аналітиків, зробить Україну іншою. Як робило свого часу іншими Бразилію, Мексику, Португалію, які переходили свій цивілізаційний шлях подібним чином. Європодія планетарного рівня, з яким настроєм, з якими відчуттями пережили ці дні Ви?

[1]– З гарними настроями, з добрими настроями і з гордістю за Україну. Тому що за останні два роки в Україні побудовано знакові, великі об’єкти, практично не було побудовано нічого подібного за останні вісімнадцять років незалежності. І тільки за останніх два роки побудовано сучасні аеропорти, сучасні стадіони, побудовано більш як дві тисячі кілометрів автобанів, і за цей короткий період часу проведена надзвичайно велика робота. Безперечно, величезна кількість іноземців, які приїхали в Україну, побачили її зовсім іншими очима. Я недавно прилетів у Київ, від Борисполя їхав до центру і думаю: давай, подивлюся очима іноземного туриста, який вперше приїхав в Україну. І їдеш з Борисполя в Київ, їдеш київськими вулицями, і думаєш, де ти знаходишся – в Парижі, Берліні, Празі, Варшаві? Їдеш європейським містом… Ми просто не помічаємо те, що маємо. Знову ж таки, маленький приклад – от недавно пройшовся центральною частиною міста, площа біля Ратуші. Європейське місто, Європа. Ми ось традиційно звикли плакати, погано в нас, все недобре, не хочемо відкрити очі і сказати Господу: Господи, ми тобі дякуємо за те, що маємо на сьогоднішній день, а маємо дуже багато. І в мене гарний настрій в тому, що нам вдалося переламати оту всю велику економічну кризу, яка була в державі, Україна починає розвиватися з приростом, виконуються соціальні ініціативи Президента – ростуть пенсії, на 25 відсотків зросли заробітні плати вчителям, лікарям, працівникам культури. На 25 відсотків! У сім разів більше, ніж у минулому році, виділено коштів на видавництво української книги, на виробництво українського кіно. І все це тішить.

Знаєте, мій брат за кілька днів до Євро відлітав до Америки, де він багато років вже мешкає, у нього громадянство американське, він вже дещо, можна сказати, бачив. Зателефонував мені зі Львова з аеропорту і сказав: ти знаєш, я не вражений, я шокованийце рівень Нью-Йорка. Цих дві тисячі кілометрів шляхів, аеропорти, ці збудовані стадіони. І разом з тим, гортаючи українські газети, а особливо Інтернет, мені здається, таке найсолодше слово в цих виданнях було до Євро – «бойкот»…

– Я у підтвердження ваших слів: недавно зустрічався з великим європейським мільярдером, який починає бізнес у нас, на Івано-Франківщині. І він теж каже, я коли прилетів у Львів, був шокований. Я кажу: а ви в київському аеропорту були? Ні, не був. Кажу, якби були в київському аеропорту, то ви могли б отримати там інфаркт. Питає: чому? Тому, що київський аеропорт на сьогодні кращий як віденський, кращий ніж у Франкфурті-на-Майні, кращий ніж у Амстердамі. За сервісом, за культурою, за обслуговуванням і так далі. Так що ваші аеропорти вже відсталі. Він каже: це правда. А коли говорити про бойкоти, то ніякого бойкоту не було. Те, що в певний період часу проходила політика подвійних стандартів, яку розкрутили зовнішньополітичні відомства Росії для того, щоб оббілити своїх бізнес-партнерів за газовими контрактами, то це одна тема. І, на превеликий жаль, дуже шкода, що Росія так недружно себе повела до України, і навіть оце, що в Англії було, що Україну назвали мало не расистською країною, це теж простежуються не зовсім дружні кроки. Мені це в принципі не рекомендується говорити, є зовнішньополітичне відомство України, але в даному випадку я кажу як громадянин України, тому що ми себе десь занадто скромно ведемо, боячись, щоб, не дай Боже, когось не образити. А в мене просто натура така: говорити те, що думаю, речі називати своїми іменами. І оцей величезний тиск, який був з боку нібито Європи, тиск організований, я уже сказав, ким. Це, з моєї точки зору, все пов’язано з отим газовим контрактом, який тягне Україну на дно, але незважаючи навіть на ці величезні збитки – Україна втратила понад 12 мільярдів доларів через цей контракт, ми все одно розвиваємося. Слава Богу, є зрушення. Недавно прем’єр-міністр Азаров побував у Москві, є така інформація, ніби домовився про те, щоб переглянути газові контракти. Дай Боже…

Ну і це літо буде вже третім, як Ви на посаді голови обласної державної адміністрації в команді Президента Януковича. Як Ви оцінюєте два роки, які прожила Україна після 2010-го? Вона стала кращою, гіршою, як держава, її місце у світовій геополітиці

– Я думаю, що українці мудрі люди, але чомусь звикли оцінювати те, що мають, опісля. Отак свого часу обзивали Кучму, що він продає Україну Росії, так почали обзивати і Януковича. Але я хотів би, і українці це зрозуміють, більшість погодиться зі мною, і скажуть, що Вишиванюк був правий, років через п’ять, а, може, трохи більше. Завдяки Януковичу Україна зберегла свою самостійність. Бо, якщо, не дай Боже, був би той уряд, який був у минулому, Україна вже давно стала б великим союзником Росії. Великим! Далі. Україна котилася у боргову яму, величезний спад виробництва. І я ще раз кажу: завдяки зусиллям – титанічним зусиллям Україна вийшла, у першу чергу, з кризи, величезної боргової ями, запрацювало виробництво, збільшили експорт у два рази нашої продукції, і ці всі соціальні виплати не просто з неба, їх з неба просто не візьмеш, і позики нам ніхто не дає, все це за рахунок росту економіки, більше нема звідки брати грошей. Так що оці два фактори є і головними, і визначальними, і ще раз повторюю – я хочу, щоб це запам’ятали, пройде кілька років, скажуть, Вишиванюк був правий, що завдяки Януковичу Україна зберегла свою незалежність і ввійде в число двадцяти найбільш розвинутих країн світу. Нам важко, нам непросто, нас тиснуть з усіх сторін, бо Україна є ласий шматок як для Заходу, так і для Сходу. А Росія спить і бачить Україну в своїх обіймах. Це правда. І ми ці речі, знову ж таки, називаємо своїми іменами. А Янукович стоїть на сторожі суверенності, незалежності України. А ті процеси, які проходять, це наші внутрішні процеси. І це ми переборемо, і це перейдемо.

Одна з недавніх колегій обласної державної адміністрації, де Ви детально проаналізували виконання президентської програми «Україна для людей», по пунктахпоказники росту зарплат, пенсій, соціальних виплат. Показники, окремі з яких, вразили. В залі було немало представників опозиційних сил, за тими, кого знаю, мимоволі спостерігав. Цифри, наведені Вами, їх не особливо втішили. Таке враження було, що сиділи і мали на гадці своє. Михайле Васильовичу, дивно в нас виходить: директори шкіл, наприклад, справно фінансуються разом зі своїми школами з державного бюджету, домагаються в цього уряду підвищення зарплат, і отримують їх, але вониопозиція

– Це парадокс української політики і парадокс українського менталітету. Ми не хочемо робити ревізію своїх думок і своїх знань. В один напрямок нас направили, от так будемо триматися того напрямку. А щоб проаналізувати ситуацію – не можемо. Я коли говорив знову ж таки за Януковича, коли сказав, що через п’ять років проаналізують і скажуть, що Вишиванюк говорив правду, то хотів нагадати, що коли були вибори Віктора Андрійовича Ющенка, я казав, що не буде ніякого толку з цього президента. Не буде! І народ обізвав мене ворогом, готовий був розіп’яти. Я казав правду, але ніхто не хотів цю правду сприймати. А закінчилося тим, про що я говорив. Коли Кучму обирали, теж було, що все: ґвавт, зрадники продають Україну. І коли я це зараз знову говорю, Ви думаєте, що наші читачі сприймуть те, що Вишиванюк сказав, що Янукович увійде як великий реформатор України, виведе Україну…

Сприймуть

– Ні, більшість буде плювати і казати: от, сволочі… От зрадники… Я знаю, скільки прокльонів про­лунає… Але це правда. І я мушу говорити людям правду. І буде воно от-так. І воно так буде. А що стосується опозиції, то ви знаєте… Я спостерігаю, що опозицію бісить, коли якісь є поступки доброго, коли щось робиться добре, їх просто бісить. І от скільки брехні лунає з їхнього боку, як стараються очорнити… От мене дивує, дивує те, знаєте, що частина людей, чим гірші справи в України, тим для них краще. Розумієте?.. Оце їм приносить радість, коли гірше, бо основна мета – дірватись до влади, дірватись до корита. Будь-якою ціною. І мене ще більше дивує, коли просто цинічно окремі люди виходять на трибуну, представляють себе великими українцями, а вдома говорять російською мовою. На трибуні бореться за українську мову, а вдома, в сім’ї, і він, і його діти говорять російською. Цього фарисейства, оцієї брехні страшно багато.

А як отримувати гроші від уряду цього і працювати проти нього

– Ви знаєте, є ще проблема в тому, що в нас на сьогодні відсутня державна ідеологічна політика. Нормальна політика відсутня як така. А вона повинна бути, виходячи з того, що Україна є така, знаєте, різноманітна: є Західна Україна, є Східна Україна, в цілому вона Україна, на Сході і на Заході живуть однакові люди. Однаково працюють, однаково кохають, однаково хворіють, однаково помирають. Вони однакові, але, на превеликий жаль, склалося так, що там більше російськомовного, а тут більше україномовного населення. І є проблема нетерпимості. Ми хочемо, щоб вже (!) Східна частина негайно перейшла на українську мову. Негайно. Вони перейдуть, заговорять…

Судети триста років переходили на чеську

– Помалу, крок за кроком. Ну хто би міг подумати, що в Луганську, в Донецьку над їхніми адміністраціями будуть висіти синьо-жовті прапори. А висять. Тризуби встановлені, але крок за кроком… А двадцять років тому це було б реальним? Ні, це було просто неможливим…

Ефір, у тому числі обласного радіо, останнім часом заполонили опозиційні політики, які приїжджають із Києва і використовують свій, наданий законом час, з єдиною метою: паплюжити Партію регіонів і Президента. Депутати від провладної партії не зявляються, наданий законом час не використовують. Від початку року жоден з них, принаймні на обласному радіо, не побував, не сказав аудиторії про те, що робить влада. Звичайно, питання це до депутатів. АлеДепутат Москаль в ефірі обласного радіо заявив про те, що у Івано-Франківській області голів районних державних адміністрацій заганяють у Партію регіонів. У той час партійні квитки було вручено головам районних адміністрацій Тисмениці і Тлумача, на жаль, і вони не прийшли на обласне радіо, не сказали, що, можливо, сказав неправду депутат Москаль, не спростували інформацію

– Ну, по-перше, я хочу ще раз сказати, що, на превеликий жаль, в Україні відсутня серйозна державна ідеологічна політика, і це правда. І це велика проблема нашої влади. По-друге, пан Москаль, є таке грубе українське слово, я його ніяк не можу не вжити, збрехав, що хтось когось заганяє. Мене ніхто не заганяв у Партію регіонів. Просто одні вступили, інші не вступили. Петрів Василь, він є позапартійний, голова Калуської райдержадміністрації, Шинкарук Ярослав, він є позапартійний. Якщо б я заганяв всіх, то всі вони були б теж, сказав би: хлопці так, або так… Ніхто нікого не заганяв, просто люди повважали, що якщо при владі, то повинен розділяти всю, як кажуть, гіркоту і радість, як перемог, так і невдач. Так що ніхто нікого не заганяє. Заради Бога… Ну хай хтось з керівників, із спеціалістів області, хоч один, голосно скаже, що Вишиванюк збрехав, що мав з ним розмову, заганяв його в Партію регіонів. Знайдіть хоч одного. Це брехня. Ніхто нікого не заганяє.

Звичайно, але це знову ж таки нагадує 2004-ий, коли також дуже багато робилося, коли постала і реконструйована Коломия, Галич, Долина, навіть дійшли вже були до Городенки з планом реконструкції районних центрів, правда не встигли, і Городенка залишилася жалюгідна. Івано-Франківськ. Тут важко було розминутися з технікою, яка мостила дороги і тротуари, але не було тоді ідеологічної складової і все закінчилося тим, чим закінчилося

– Ви праві. Ви абсолютно праві. Але ми повинні, і я це усвідомлюю, і це в принципі, слава Богу, що так є, що народ Західної України настроєний патріотично, настроєний на незалежність, на суверенітет, на збереження української мови, і я це підтримую. Данило Галицький… У Західній Україні було Галицько-Волинське князівство і Галицько-Волинське князівство зберегло українство і зберегло Україну як державу. Було б ще розвалено Галицько-Волинське князівство, то такої України на сьогоднішній час не було б. Але Галицько-Волинське князівство було, воно зберегло. І цей патріотизм, який є в наших людей, я особисто вітаю. А от те, що народ наш дурять, отакі приїзди-наїзди, і безсовісно дурять, це залишається на совісті тих, хто бреше, хто обдурює наших людей. А от критикувати і засуджувати наших людей за патріотизм – це буде гріх. Це, слава Богу, що ми маємо такий народ. Патріотичний народ. І дуже погано, що маємо цих приїжджих брехунів, які цей народ обдурюють, а народ вірить. І коли приїздять і кажуть йому, що Україна в небезпеці, народ починає переживати, що дійсно Україна в небезпеці. От біда!.. При тому, маємо такі моменти, як оце зараз: певна група політиків, я вважаю, що це і провокація до деякої міри, порушує питання мови, при тому, що ніхто нікому на Сході не боронить говорити російською, як ніхто не забороняє нам говорити на Заході українською, своєю рідною мовою. Як ніхто нікого не переслідує з росіян, хто приїжджає в Івано-Франківськ, і говорить російською мовою. Ніхто нікого не переслідує! Навіщо закидати оцю провокацію? Це знову ж таки, щоб посварити Україну, роздерти Україну, розділяй і владарюй, це знову ж таки працює п’ята колона певної держави. І це правда.

Звичайно

– Це правда, але за те, що наш народ відстоює свою історію, свою мову, свою культуру – за це треба цьому народові аплодувати. І навпаки засуджувати ті речі, тих емісарів, які приїжджають і брешуть, які виступають тут… Кричить: збережемо українську мову, а вдома в себе, в сім’ї, в Києві говорить російською мовою. От у чому парадокс…

Михайле Васильовичу! Регіональна програма «Збудуємо писанкове Прикарпаття в новій країні». На зустрічах «Громада і влада» в районах Ви вже окреслили пріоритети: зокрема, медицина світового рівня. Окрім цього, якою уявляється Вам Івано-Франківська область десь так під Олімпіаду 2022?

– Відносно медицини. Цього року, якщо ми доведемо все до логічного завершення, в області будуть такі медичні центри, які мають Ізраїль, Німеччина, Америка, Японія. Ми будемо мати медичні центри і нам, нашим людям не потрібно буде їздити на складні операції на серце, чи, не дай Боже, на онкозахворювання, за кордон. Маємо необхідне обладнання, готуємо відповідних спеціалістів, в Івано-Франківську відкрили ще одну суперсучасну, правда, приватну медичну клініку, яка обладнана найсучаснішою технікою. Найсучаснішою! І не потрібно, ще раз кажу, буде шукати собі ні Відня, ні Америки, чи якоїсь іншої країни. Все це буде в нас, у Франківську. Так що медицина в нас посяде гідне місце, хоча там ще є цілий ряд проблем, великих проблем, але їх вирішувати будемо крок за кроком, і проблеми ці пов’язані з людським фактором. Бо якщо в Долинському районі дитина зламала ніс і чекає дві години «швидкої допомоги», то це «ганьба!» тим медикам, і «ганьба!» головному лікарю швидкої допомоги. В Надвірній я дав розпорядження звільнити одного за те, що «швидка допомога» не зреагувала, а в Долині буде другий. Не можна так ставитися до людей. Це людський фактор. Це – перше. Друге. Що стосується подальшої нашої програми. Цього року, при всіх розкладах, думаю, що ми як мінімум 68 дитячих садочків відкриємо. Це знову ж таки одна із складових «Писанкового Прикарпаття». Будуються школи, відкриваються Будинки культури, ФАПи, все, що можемо робити для людей. Наступний рік Президент дав доручення зайнятись дорогами в західному регіоні України, буде збудовано автобан Львів-Рогатин-Галич-Івано-Франківськ-Яремче-Рахів. Є завдання голові Служби автомобільних доріг України готувати відповідний план. Відповідно вже наступного року будуть перерозподіляти кошти на місцеві дороги, а разом з місцевими дорогами знову ж таки будуть рости об’єкти соціально-культурного призначення. У нас є програма на кожне село, у нас є програма розвитку міст і ми ці програми будемо виконувати. І, слава Богу, що з кожним роком буде виділятися все більше і більше коштів. Все залежить від росту економіки.

Володимир ПРИЙМАК.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2012/07/myhajlo-vyshyvanyuk-zavdyaky-yanukovychu-ukrajina-zberehla-svoyu-samostijnist-i-nezalezhnist/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/07/vuscuvanyk.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.