Газета по-надвірнянськи
 

Надаватимуть первинну і вторинну правову допомогу

2 липня 2012, 13:20 | Рубрика: Влада, Закон Версія для друку Версія для друку 780 переглядів

На черговому засіданні районної міжвідомчої координаційно-методичної ради (РМКМР) з правової освіти населення під орудою заступника голови райдержадміністрації, керівника РМКМР Богдани Ковалюк обговорили питання надання первинної правової допомоги, стан і перспективи розвитку правової освіти і правового виховання у загальноосвітніх закладах району, а також стан виконання Програми правової освіти населення на 2011-2015 роки.

Богдана Ковалюк відзначила ефективність діяльності РМКМР, акцентувала увагу на потребі правового всеобучу, зокрема, серед жителів сільської місцевості, наголосила на позитивному досвіді роботи з правової освіти, що проводять у школах Надвірнянщини. Пропозицію Богдани Ковалюк щодо чергування юристів у сільських радах вирішено винести на розгляд голови РДА.

Про надання первинної безоплатної правової допомоги доповідав начальник районного управління юстиції, заступник голови РМКМР Юрій Ільків. Ця допомога охоплюватиме види послуг: правове інформування, консультування, роз`яснення, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних). Первинну допомогу надаватимуть органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи. Вторинна безоплатна правова допомога включатиме захист від обвинувачення, здійснення представництва інтересів осіб у судах, складання документів процесуального характеру. Право на вторинну безоплатну правову допомогу мають соціально незахищені верстви громадян України. Надання цих двох видів безкоштовної правової допомоги регламентує Закон України «Про безоплатну правову допомогу» від 9 липня 2011 р. Передбачається, що із 1 січня 2013 р. при органах юстиції створять Центри із надання безоплатної вторинної правової допомоги. Її надаватимуть адвокати, котрі працюватимуть як на постійній, так і на контрактній основі. Зокрема, у нашому районі відповідний конкурсний відбір уже пройшли 4 правознавці – професійні адвокати.

Начальник відділу освіти РДА Михайло Винник поінформував про правове виховання та освіту в загальноосвітніх школах району. Зокрема, його починають поглиблено застосовувати із дев`ятого класу (предмет «Правознавство»), у 10-11 клах ввели факультативні спецкурси – «Основи прав споживачів», «Земельне право», «Фінансове право». Чималу увагу тут сконцентровано на підвищення правоосвітнього рівня серед дітей соціально вразливих категорій, щоб вони, озброєні правовими навичками, зуміли відстояти свої права у нелегкому сьогоденні.

На засіданні РМ КМР із правової освіти населення прийняті рекомендації з урахуванням усіх озвучених членами ради пропозицій. Зокрема, йдеться про активізацію виїзних консультпунктів до віддалених сіл та селищ; під час перевірок надавати органам виконавчої влади первинну правову допомогу. Вирішено також сприяти розширенню мережі громадських приймалень при органах місцевого самоврядування, залучати до роботи фахівців відповідних галузей права: адвокатів, нотаріусів, практикуючих юристів.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!