- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Не знаючи броду, не лізьте у воду!

Posted By Модератор On 27.07.2012 @ 14:05 In Здоров`я | No Comments

Управління Держтехногенбезпеки в Івано-Франківській області вкрай стурбоване ситуацією із загибеллю людей на водних об’єктах. Із початку року на Прикарпатті уже втопилося 34 особи, з них – троє дітей. 26 людей з цієї кількості втонули під час літнього купального сезону.

Сумну пальму першості щодо загибелі людей на воді мають Галицький і Тлумацький райони (по 5 смертей у кожному), Коломийський, Надвірнянський, Рожнятівський та Тисменицький райони (у кожному із них – по троє потопельників). Кількість смертей на воді є жахливою і по Україні загалом: за перше півріччя 2012 р. у нашій державі втопилося 1794 людини, із них – 94 дитини.

В Івано-Франківщині наші фахівці проводять активну масово-роз’яснювальну роботу щодо дотримання правил безпеки поблизу водойм та під час купання, щоразу наголошуючи під час комплексних профілактичних відпрацювань населених пунктів, при проведенні Днів безпеки життєдіяльності у дитячих оздоровчих закладах Прикарпаття, під час рейдів стихійними місцями масового відпочинку людей поблизу водойм. Із жителями проводять профілактичні бесіди, розповсюджують застережні листівки. На жаль, проблема в іншому.

В Івано-Франківщині є лише чотири місця, офіційно визнані придатними для відпочинку та купання відповідними розпорядженнями: Івано-Франківське та Коломийське міські озера, пляж міста Галича та басейн лікувально-оздоровчого комплексу «Прикарпатські зорі» у Коломийському районі. На цих водоймах є належно обладнані пляжі та сезонні рятувальні пости. Усі ж інші річки та озера області – небезпечні для купання.

Заборона поплавати у тій чи іншій водоймі людину, котра бажає освіжитися, не зупинить. Тому цю проблему потрібно вирішувати на обласному рівні: вишукувати можливість обладнання для масового відпочинку людей додаткової кількості пляжів, розміщувати заборонні написи на тих водних об’єктах, де купання із якихось причин є абсолютно неприпустимим, через ЗМІ знову і знову нагадувати людям, що життя – безцінний дар, який через необережність та легковажність можна дуже легко втратити.

Вкотре звертаємося до краян і гостей писанкового Прикарпаття: будьте надзвичайно уважні та обережні, відпочиваючи на берегах наших чудових водойм, намагайтеся дотримуватися усіх необхідних правил, аби нещасть на воді більше не траплялося!

Прес-служба Управління Держтехногенбезпеки в Івано-Франківській області.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2012/07/ne-znayuchy-brodu-ne-lizte-u-vodu/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.