Газета по-надвірнянськи
 

Обережно! Фальсифікований цемент!

27 липня 2012, 14:06 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 878 переглядів

Літо – пора ремонтів та будівництва, в яких без цементу не обійтися. І саме якість цементу є визначальною для довговічності споруди. А чи знаєте Ви, що за даними фахівців цементної галузі в Україні майже кожний другий мішок цементу є підробкою, яка не відповідає вимогам чинних стандартів і законодавства?

Поширеними є випадки продажу цементу, змішаного без лабораторного контролю із відходами промисловості, що негативно впливає на технічні та санітарно-гігієнічні характеристики продукції. Бетон, виготовлений з такого цементу, може покритися тріщинами вже після перших морозів і спричинити руйнування споруди. А це ставить під загрозу здоров’я і навіть життя споживачів!

Також часто у 50-кілограмових мішках продають цемент значно меншої ваги. При цьому такий цемент нерідко розфасовано у мішки, дуже подібні до мішків відомих виробників цементу, з їхніми торговими марками і логотипами.

Для прикладу, поширеними є випадки продажу цементу у мішках з надписом «Миколаївський цемент». Такий мішок не використовує ПАТ «Миколаївцемент», а, отже, завод не гарантує якість цементу в ньому.

 Як же визначити, чи якісний цемент Ви купуєте?

Гарантовано якісним може бути лише цемент оригінального заводського фасування! Адже завод-виробник контролює якість цементу протягом усього технологічного процесу – від сировини до фасування. Купуючи цемент торгової марки «Лафарж» (ПАТ «Миколаївцемент»), обов’язково зверніть увагу на наявність багатоколірної стрічки на верхньому торці мішка, присутності марок «Lafarge» і «Миколаївцемент». Не купуйте цемент з машин чи в інших стихійних місцях торгівлі. Попросіть показати палету, на якій привезли цемент, – ПАТ «Миколаїв­цемент» постачає цемент виключно у палетах, обтягнутих у промислових умовах суцільною плівкою.

Василь ІВАСЮК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!