Газета по-надвірнянськи
 

Об’єднана опозиція оголошує війну корупції та соціальній несправедливості

27 липня 2012, 14:29 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 724 переглядів

Українські бізнесмени своєю головною проблемою вважають корупцію, 69% українців не довіряють судам, 57% – міліції. В Об’єднаній опозиції «Батьківщина» саме боротьбу з корупцією називають першочерговим завданням. І, крім цього, обіцяють скасувати несправедливу пенсійну реформу й зменшити розрив між бідними і багатими.

Представляючи експертам програму «Справедлива держава, чесна влада, гідне життя», лідери Об’єднаної опозиції розповіли, що планують робити в цьому напрямку. Законопроект про створення національного антикорупційного бюро вже знаходиться у парламенті, повідомив голова Ради Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк. «Бюро – це окремий орган, який повинен оголосити та виграти війну з корупцією в Україні», – підкреслив політик. З цим повністю згодні експерти. «Якщо не вирішити питання корупції, то всі реформи – це будинки на піску. Якщо ми будемо боротися з корупцією, але суди будуть нечесними, то ми нічого не досягнемо. Скільки б ми не боролися, з якими проблемами не стикалися, ми хочемо справедливості», – зазначив голова Інституту соціальної економіки Людвіга Ерхарда Олег Лиховид.

В Об’єднаній опозиції також повідомили, які реформи вони планують здійснити, аби малий та середній бізнес запрацював у нормальних умовах. «Перше, що ми хочемо зробити, – усунути бар’єри для ведення бізнесу та зайве втручання в діяльність підприємців. Друге – створити таку конструкцію влади, за якої ми можемо легко виявити нечесного на руку чиновника й викинути його з конструкції. Ми включаємо сюди все: реформу судової системи, створення національного антикорупційного бюро, антикорупційну люстрацію», – пояснила народний депутат Ксенія Ляпіна.

Чого поки що немає, але дуже необхідно внести в опозиційну програму, так це норму про відповідальність чиновників, вважає голова Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан: «Чого я не знайшла, навіть, у розділі «Відповідальність»? Особистої фінансової відповідальності чиновників. Я дуже прошу, щоб ця норма була внесена».

А от відповідальність суддів за неправомірні рішення та порушення присяги у програмі закладена. Об’єднана опозиція взагалі планує масштабну реформу судової системи України, щоб зробити українську Феміду дійсно справедливою та незалежною. Й експерти вважають цей підхід цілковито вірним. Що конкретно в аспекті судової реформи планує зробити опозиція? По-перше, ліквідувати Конституційний суд як орган, який себе повністю дискредитував, й передати його повноваження окремій палаті Верховного суду. По-друге, створити систему незалежного фінансування судів, яка, на думку Арсенія Яценюка, є запорукою незалежності суду як такого. «Якщо ми не створимо постійно діючий механізм незалежного фінансування судів, то судді завжди будуть заглядати до рота або прем’єр-міністру, або органам місцевої влади», – підкреслив він. Але й про відповідальність суддів ніхто не забував. «Я маю на увазі й відповідальність за порушення присяги, й відповідальність за винесення завідомо неправдивого вироку суду», – додав голова Ради Об’єднаної опозиції. Більш того, судова реформа взагалі почнеться з повної люстрації суддівського корпусу. «У нас немає іншого виходу. При цьому процес обрання суддів має бути прозорим, публічним, на підставі конкурсу», – впевнена народний депутат від фракції «БЮТ-Батьківщина» Олена Шустік.

Відповідатимуть за свої дії й посадовці вищої ланки. «Опозиція наполягає на ухваленні закону про порядок імпічменту президента та про відкликання народних депутатів. Це наші програмні засади», – відзначив Арсеній Яценюк.

Пам’ятають в Об’єднаній опозиції й про соціальну справедливість. Там обіцяють відмінити неоднозначну, якщо не сказати більше, пенсійну реформу та збільшити соціальні виплати. «Фантазії» міністра соціальної політики Сергія Тігіпка про пенсійну реформу будуть скасовані. Повинен бути єдиний Пенсійний кодекс, а не 30 різних законів. Для розрахунку пенсії буде використовуватися єдина формула, яка складатиметься зі стажу й заробітної плати. Особливі заслуги будуть відзначатися надбавками з державного бюджету», – розповів народний депутат, представник фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Павловський.

Щодо збільшення соціальних виплат, то, наприклад, прожитковий мінімум опозиція пропонує довести до рівня у 2400 грн. «Прожитковий мінімум в країні штучно занижений. Опозиція пропонує встановити новий у розмірі 2400 гривень – так порахували експерти і профспілки. За збільшенням прожиткового мінімуму має бути збільшена і мінімальна зарплата», – додав Андрій Павловський.

При цьому усі без винятку лідери Об’єднаної опозиції запевняють: їхня програма – це не набір лозунгів, це реальний намір змінити країну.

Олена КРАМАРЕНКО.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!