Газета по-надвірнянськи
 

Основному Закону України – 16

2 липня 2012, 13:47 | Рубрика: Влада, Закон, Тема дня Версія для друку Версія для друку 951 переглядів

Саме так називають Конституцію, яку прийняли вранці 28 червня 1996-го. Це стало ще однією віхою становлення молодої держави і уособленням державності і демократії, гарантом незалежності і соборності України. Конституція визначає Україну як суверенну, демократичну і правову державу і стала основою для подальших змін і вдосконалень.

– Конституція нашої держави, – розпочав свій виступ голова районної ради Василь Попович, – є тим документом, який характеризує нашу державу, регулює відносини між гілками влади, між багатими і не дуже, між людьми старшого віку і дітьми. Цей закон, який є Основним і Головним у державі, визначає обов’язки і права громадянина України. Із обов’язками у нас усе зрозуміло, а ось із правами гірше. Маємо право на працю, але рівень безробіття доволі високий і немає де заробити, навіть, прожитковий мінімум. Який може бути відпочинок, коли немає грошей? Вступає новий закон у дію, котрий передбачає великі штрафи за самовільне будівництво і реконструкцію… Єдиною державною мовою в Україні згідно зі статтею 10 є українська мова. Хіба ми утискаємо інші мови? А де патріотизм, націоналізм, гонір? Не варто Конституцію переписувати під себе, її треба виконувати, – переконаний Василь Попович.

Вітання голови районної ради Василя Поповича і заступника голови РДА Богдани Ковалюк

Музичний сувенір «Бистрянки»…

Виступ студентки Наталії Тиханської

Музичні дарунки від Марічки Петруняк,…

…солістів «Шовкової косиці»,…

…Миколи Ровенка,…

…, Любові Зеленчук,…

…,від юного жонглера Олексія Томина,…

…,акробатів  Андрія Луціва і Діани Петруняк

Ведучі свята Галина Чуревич й Андрій Паньків

Заступник голови РДА Богдана Ковалюк зазначила, що внесення змін у чинну Конституцію – процес болісний, але потрібний. У переддень свята побажала усім краянам дисципліни і витримки, зазначивши, що Основний Закон України – це основа для нашого життя і діяльності. У цей день нехай до всіх завітає щастя, радість і розуміння цього дня, – підсумувала Богдана Ковалюк.

Проаналізувала і розповіла про конституційний процес на українських землях студентка Львівського національного університету ім.. Івана Франка Наталія Тиханська. Конституція Пилипа Орлика була першою в Європі, а основний документ незалежної України є одним із найкращих у світі.

Музичне дійство, присвячене Дню Конституції, розпочав народний муніципальний оркестр народної музики «Аркан» РБК під орудою заслуженого артиста України Сергія Орла. Прекрасним співом заполонили зал Орися Яремчук, Тетяна Мосюк, Олена і Любов Яченки та заслужений працівник культури України Любов Орел. Зворушила присутніх і «Співаночка», яку проспівала Орися Яремчук і лемківська пісня «Полечко» у виконанні Любові Яченко та Михайла Маковійчука. Продемонструвала своє акторське вміння, прочитавши уривок із повісті Гната Хоткевича «Олекса Довбуш», Галина Чуревич. На високому рівні виступили дитячий зразковий ансамбль танцю «Горяночка» (керівники – Олена Здольник і Володимир Фуштей) та учасники народної циркової студії «Веселка» Андрій Луців, Діана Петруняк й Олексій Томин (керівник – Галина Гресько). Привітали із святом і держслужбовців і подарували пісню у виконанні заслуженої артистки України Ольги Молодій. Співали й учасники народної самодіяльності Марічка Петруняк із Цуцилова, Любов Зеленчук із Зеленої, Олег Ващищин і Юлія Шевчук із Надвірнянського райцентру дитячої творчості. Хвилею емоцій присутні зустріли пісню «Лише у нас на Україні», яку проспівав Микола Ровенко. Завершили концерт народний аматорський вокальний колектив «Бистрянка» і «Горяночка» запальним «Гопаком».

Прикро, що так мало земляків завітало цьогоріч у районний будинок культури на відзначення Дня Конституції. Чомусь у серцях і душах краян почало забуватися це свято. А чи щось інше сталося з нами? Кожен із нас повинен замислитися й оцінити цей етап зведення нашої державності та усвідомити, що ми є основою для нашого життя. В Основному Законі прописані наші обов’язки, котрі ми повинні виконувати і свято шанувати. Забезпеченням наших прав займаються органи державної влади. Національний Герб, Державний Прапор і Конституція є нашою національною гідністю. Україна має тільки міцніти і квітнути завдяки нашій праці і свідомому громадянському служінню.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля» (текст і світлини)

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!