- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Основному Закону України – 16

Posted By Модератор On 02.07.2012 @ 13:47 In Влада,Закон,Тема дня | No Comments

Саме так називають Конституцію, яку прийняли вранці 28 червня 1996-го. Це стало ще однією віхою становлення молодої держави і уособленням державності і демократії, гарантом незалежності і соборності України. Конституція визначає Україну як суверенну, демократичну і правову державу і стала основою для подальших змін і вдосконалень.

– Конституція нашої держави, – розпочав свій виступ голова районної ради Василь Попович, – є тим документом, який характеризує нашу державу, регулює відносини між гілками влади, між багатими і не дуже, між людьми старшого віку і дітьми. Цей закон, який є Основним і Головним у державі, визначає обов’язки і права громадянина України. Із обов’язками у нас усе зрозуміло, а ось із правами гірше. Маємо право на працю, але рівень безробіття доволі високий і немає де заробити, навіть, прожитковий мінімум. Який може бути відпочинок, коли немає грошей? Вступає новий закон у дію, котрий передбачає великі штрафи за самовільне будівництво і реконструкцію… Єдиною державною мовою в Україні згідно зі статтею 10 є українська мова. Хіба ми утискаємо інші мови? А де патріотизм, націоналізм, гонір? Не варто Конституцію переписувати під себе, її треба виконувати, – переконаний Василь Попович.

[1]

Вітання голови районної ради Василя Поповича і заступника голови РДА Богдани Ковалюк

[2]

Музичний сувенір «Бистрянки»…

[3]

Виступ студентки Наталії Тиханської

[4]

Музичні дарунки від Марічки Петруняк,…

[5]

…солістів «Шовкової косиці»,…

[6]

…Миколи Ровенка,…

[7]

…, Любові Зеленчук,…

[8]

…,від юного жонглера Олексія Томина,…

[9]

…,акробатів  Андрія Луціва і Діани Петруняк

[10]

Ведучі свята Галина Чуревич й Андрій Паньків

Заступник голови РДА Богдана Ковалюк зазначила, що внесення змін у чинну Конституцію – процес болісний, але потрібний. У переддень свята побажала усім краянам дисципліни і витримки, зазначивши, що Основний Закон України – це основа для нашого життя і діяльності. У цей день нехай до всіх завітає щастя, радість і розуміння цього дня, – підсумувала Богдана Ковалюк.

Проаналізувала і розповіла про конституційний процес на українських землях студентка Львівського національного університету ім.. Івана Франка Наталія Тиханська. Конституція Пилипа Орлика була першою в Європі, а основний документ незалежної України є одним із найкращих у світі.

Музичне дійство, присвячене Дню Конституції, розпочав народний муніципальний оркестр народної музики «Аркан» РБК під орудою заслуженого артиста України Сергія Орла. Прекрасним співом заполонили зал Орися Яремчук, Тетяна Мосюк, Олена і Любов Яченки та заслужений працівник культури України Любов Орел. Зворушила присутніх і «Співаночка», яку проспівала Орися Яремчук і лемківська пісня «Полечко» у виконанні Любові Яченко та Михайла Маковійчука. Продемонструвала своє акторське вміння, прочитавши уривок із повісті Гната Хоткевича «Олекса Довбуш», Галина Чуревич. На високому рівні виступили дитячий зразковий ансамбль танцю «Горяночка» (керівники – Олена Здольник і Володимир Фуштей) та учасники народної циркової студії «Веселка» Андрій Луців, Діана Петруняк й Олексій Томин (керівник – Галина Гресько). Привітали із святом і держслужбовців і подарували пісню у виконанні заслуженої артистки України Ольги Молодій. Співали й учасники народної самодіяльності Марічка Петруняк із Цуцилова, Любов Зеленчук із Зеленої, Олег Ващищин і Юлія Шевчук із Надвірнянського райцентру дитячої творчості. Хвилею емоцій присутні зустріли пісню «Лише у нас на Україні», яку проспівав Микола Ровенко. Завершили концерт народний аматорський вокальний колектив «Бистрянка» і «Горяночка» запальним «Гопаком».

Прикро, що так мало земляків завітало цьогоріч у районний будинок культури на відзначення Дня Конституції. Чомусь у серцях і душах краян почало забуватися це свято. А чи щось інше сталося з нами? Кожен із нас повинен замислитися й оцінити цей етап зведення нашої державності та усвідомити, що ми є основою для нашого життя. В Основному Законі прописані наші обов’язки, котрі ми повинні виконувати і свято шанувати. Забезпеченням наших прав займаються органи державної влади. Національний Герб, Державний Прапор і Конституція є нашою національною гідністю. Україна має тільки міцніти і квітнути завдяки нашій праці і свідомому громадянському служінню.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля» (текст і світлини)


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2012/07/osnovnomu-zakonu-ukrajiny-16/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/07/P1010003.jpg

[2] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/07/P1010033.jpg

[3] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/07/P1010009.jpg

[4] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/07/P1010022.jpg

[5] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/07/P1010014.jpg

[6] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/07/P1010026.jpg

[7] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/07/P1010032.jpg

[8] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/07/P1010030.jpg

[9] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/07/P1010025.jpg

[10] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/07/P1010002.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.