Газета по-надвірнянськи
 

Підприємці схвально відгукнулись про зміни в оподаткуванні

27 липня 2012, 14:10 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 712 переглядів

25 липня ц. р. у ДПІ в Надвірнянському районі відбулось засідання «круглого столу» з участю начальника ДПІ Василя Гнатюка, начальника управління економіки райдержадміністрації Василя Уніята, керівників громадських організацій, підприємців. Тема зустрічі – ознайомлення представників бізнесу зі змінами, внесеними в оподаткування, роботою Центру з обслуговування платників податків. Ознайомлюючи із цими змінами, Василь Гнатюк констатував:

– Нині у податковій інспекції району зареєстровано 877 юридичних та 3392 фізичних осіб-підприємців. Із 1 червня обслуговуємо платників податків в оновленому Центрі обслуговування платників податків, робота якого свідчить про зміну принципів у діяльності податкової служби. Голова ДПС України О. Клименко відзначив: «Ми вважаємо, що більшість наших клієнтів працюють чесно, і ми довіряємо їм. Ми прагнемо допомагати тим клієнтам, яким це необхідно, і невпинно переслідуємо тих, котрі обходять або порушують податкове законодавство».

Такі зустрічі проводимо для вирішення невідкладних питань і розвитку співпраці між податковою та платниками податків. Зараз податкова служба запровадила низку нововведень, спрямованих на своєчасне виконання платниками своїх зобов`язань.

Обсяги надходжень від сплати єдиного податку порівняно з минулим роком зросли. За 6 місяців ц. р. платники єдиного податку сплатили 2374 тис. грн., що на 1218,5 тис. грн. перевищує минулорічні надходження (1155,5 тис. грн), що свідчить про сприятливі умови, створені для малого та середнього бізнесу. Кількість фізичних підприємців-«єдинщиків» також зростає. Якщо на 1 липня 2011р. їх налічувалось 1464, то за станом на 1 липня 2012 р. – 1674 особи.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких норм» розширено перелік видів діяльності для платників податків, які працюють за спрощеною системою оподаткування. Спрощено процедуру отримання платниками єдиного податку Свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ. Ліквідовано обмеження про добровільну реєстрацію платником ПДВ – скасовано норму про необхідну наявність протягом останнього року 50% поставок на користь платника ПДВ. Ця зміна торкнеться не тільки платника єдиного податку, а й будь-якого суб`єкта господарювання. Реєструють тільки за заявою платника, а термін її у податкових органах скорочено із 10 до 5 робочих днів. Уведено мораторій до кінця 2012 р. на застосування фінансових санкцій за помилки, допущені при заповненні податкових декларацій і книг обліку доходів та витрат.

Цим Законом внесено ще цілу низку змін до Податкового кодексу України. Про них можна дізнатися на сайтах ДПС в Україні, ДПС в Івано-Франківській області, а також зателефонувавши в Інформаційно-довідковий департамент при ДПС України за тел. 0800-501-007. За тел. 044-284-00-07 «Пульс податкової» керівництво служби надасть вичерпну відповідь на будь-яке запитання, пов`язане із підприємницькою діяльністю та сплатою податків.

Із 25 травня ц. р. у рамках заходів, спрямованих на покращення податкових сервісів з обслуговування платників податків, створення податковою службою сприятливих умов для платників під час адміністрування податків, започатковано новий податковий сервіс «Інформаційне повідомлення про заборгованість з податків, зборів (обов`язкових платежів)». Відтепер платник податків отримує можливість щомісяця знати про наявність у нього податкового боргу без відвідування податкової інспекції.

Відкриття Податковою службою України Центру сертифікації електронних ключів дозволить платникам податків безкоштовно отримувати ключі електронного цифрового підпису. Відділення цього Центру відкрито у ДПІ у м. Івано-Франківськ. Заповнивши пакет документів, можна за декілька хвилин отримати сертифікат електронного підпису і подавати звітність через Інтернет без відвідування податкової інспекцій. За час роботи Центру за червень-липень 80 платників подали документи для отримання цих ключів. 25 вже їх отримали.

Користь від малого та середнього бізнесу не можна вимірювати тільки сплаченими податками. Підприємці забезпечують роботою своїх земляків, зростають збори податку на доходи фізичних осіб.

Цього року зменшилась кількість перевірок. Якщо за 6 місяців торік проведено 12 планових перевірок і дораховано 724 тис. грн. узгоджених податкових зобов’язань, то за 6 місяців ц. р. – 9 планових перевірок і дораховано 1291 тис. грн. Як бачимо, при зменшенні кількості перевірок їх ефективність не зменшилась. Змінились критерії відбору платників податків для проведення контрольно-перевірочної роботи.

Чекаємо зауважень та пропозицій до роботи Центру з обслуговування, податкового законодавства.

Ольга Пеца позитивно оцінила роботу Центру, відзначила значну кількість роз`яснювальних матеріалів на інформаційних стендах. Ярослав Лесюк підкреслив, що прийом звітності в електронному вигляді дійсно ліквідував черги при прийомі звітності. Василь Настюк, Віталій Баюрчак акцентували, що програмне забезпечення звітності в електронному вигляді дозволяє економити час на відвідування інспекції, не допускає помилок. Учасники «круглого столу» виокремили й інші позитивні зміни в роботі податкової і визнали актуальними й змістовними засідання «круглих столів».

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!