Газета по-надвірнянськи
 

Підписано угоду між Івано-Франківською та Сумською облдержадміністраціями про торговельно-економічне, науково-технічне та гуманітарно-культурне співробітництво

6 липня 2012, 14:55 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 795 переглядів

Наприкінці минулого тижня десять прикарпатських журналістів повернулися зі Слобожанщини, де перебували на запрошення голови Сумської ОДА Юрія Чмиря. П’ятиденний прес-тур на Сумщину відбувся за сприяння голови ОДА Михайла Вишиванюка, який через представників ЗМІ передав своєму колезі Юрію Чмирю попередньо підписану на два роки Угоду про торговельно-економічне, науково-технічне та гуманітарно-культурне співробітництво між Івано-Франківською та Сумською обласними державними адміністраціями.

Враховуючи взаємну зацікавленість у поглибленні, зміцненні та розширенні співробітництва у всіх галузях економіки «задля ефективного використання економічних, виробничих, фінансових, майнових, інтелектуальних та культурних можливостей обох регіонів», сторони домовились здійснювати співпрацю на принципах взаємної вигоди, що відповідає інтересам мешканців Івано-Франківської та Сумської областей, «шляхом прямої взаємодії на договірній основі суб’єктів господарювання, незалежно від форм власності, а також місцевих органів виконавчої влади».

Сторони сприятимуть розширенню взаємовигідної торгово-економічної співпраці, забезпеченню умов для спільної підприємницької діяльності, в тому числі виробничо-господарської, установ та організацій Івано-Франківщини та Сумщини «з метою максимального використання їх можливостей для виробництва та збуту конкурентоспроможних товарів та послуг». У встановленому чинним законодавством порядку сторони, у межах своїх повноважень, сприятимуть укладанню прямих договорів (контрактів) між господарюючими суб’єктами, незалежно від форм власності, розташованими в Івано-Франківській та Сумській областях. Зокрема, на постачання сировини, продовольства, продукції виробничо-технічного призначення, товарів народного споживання та послуг. Відповідальність за виконання договірних зобов’язань нестимуть суб’єкти господарської діяльності, які їх уклали.

Спільно з об’єднаннями, асоціаціями роботодавців-товаровиробниками облдержадміністрації – Івано-Франківська та Сумська – усіляко підтримуватимуть просування продукції, товарів та послуг на український та зовнішній ринки, сприятимуть організації та проведенню презентаційних виставок, ярмарків, аукціонів, наукових конференцій, робочих зустрічей; здійснюватимуть співробітництво у галузі розвитку сучасних інформаційних технологій тощо.

Як зазначено в Угоді, сторони обмінюватимуться пропозиціями щодо участі у перспективних інвестиційних проектах, які доцільно впровадити на території Івано-Франківської та Сумської областей.

Стаття 8 згаданої Угоди передбачає взаємодію у галузі охорони здоров’я: обмін досвідом, результати досліджень, публікаціями в галузі медицини. Отримають розвиток зв’язки між закладами охорони здоров’я; проводитиметься обмін спеціалістами з вивчення досвіду в провідних медичних закладах Прикарпаття і Сумщини. Розвиватимуться партнерські зв’язки і між закладами освіти: педагогічні семінари, обмін делегаціями викладачів та школярів. Співробітництво у галузі культури передбачає проведення художніх виставок на теренах двох областей, театральних та концертних гастролей тощо.

Сторони також висловили готовність розвивати та зміцнювати співробітництво у галузі туризму: «заохочувати обмін туристичними групами та делегаціями, сприяти встановленню ділових зв’язків між туристичними асоціаціями і організаціями.

Набуде розвитку співпраця Івано-Франківщини із Сумщиною і в галузі охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки, з раціонального використання природних ресурсів та розширення сфери екологічно чистих місцевих виробництв.

Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!