Газета по-надвірнянськи
 

Про тепло взимку і шкільне навчання дбають влітку

2 липня 2012, 13:48 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 852 переглядів

На засіданні колегії райдерж­адміністрації 26 червня ц. р. під керівництвом голови РДА Володимира Калічка за участі голови районної ради Василя Поповича розставлено акценти на підготовчих роботах до опалювального осінньо-зимового та навчального періодів 2012-2013 років, а також інших важливих питаннях функціонування районної господарки.

Начальник управління будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Лідія Захарко стисло проаналізувала роботу підприємств паливно-енергетичного коплексу та житлово-комунального господарства під час торішнього опалювального сезону, виокремила завдання з підготовки до роботи в наступному сезоні. Зокрема, у полі зору перебували комунальні підприємства «Надвірнаводоканал», «Надвірнатеплокомуненерго», «Руднєватеплоенерго», ТзОВ «Струмок» і «Альтернатива Інвест». Минулоріч завдяки їх злагодженій діяльності, незважаючи на цілу низку проблем, вдалося без значних аварійних ситуацій пережити 30-градусну морозну зиму. Нині ж наголос робиться на застосування альтернативних видів палива, що, у свою чергу, зумовить здешевлення теплопостачального тарифу. І, як уточнив голова РДА Володимир Калічко, ніхто не говорить про демонтаж газових котлів, перехід на альтернативні види палива повинен відбуватися паралельно. Зокрема, на думку Віктора Ягиша, треба починати із тепломереж, замінюючи їх на сучасніші, економніші. Загалом на колегії ситуація з теплопостачанням звучала з уст кожного керівника, в котрого голова РДА цікавився особисто станом цих справ.

Рішенням колегії затверджено першочергові заходи з питань підготовки підприємств ЖКГ до роботи в новому опалювальному сезоні. Керівникам відповідних структурних підрозділів та комунальних підприємств вказано до 1 вересня ц. р. забезпечити повну ліквідацію заборгованості споживачів; протягом червня-жовтня випробувати всі тепломережі району та внутрішньобудинкові системи, а також забезпечити проведення широкого блоку інших важливих заходів. Ціла низка рекомендацій адресована виконкому Надвірнянської міської ради, у т. ч. і щодо розроблення тарифів, які б забезпечували стовідсоткове відшкодування витрат із врахуванням вишуканих резервів зниження їх вартості.

Доповідаючи про успішне завершення навчального 2011-2012 року та хід підготовки до нового, начальник відділу освіти РДА Михайло Винник констатував, що із цих двох напрямів ведуть постійну цілеспрямовану роботу. На належному рівні провели державну підсумкову атестацію; спостерігається позитивна тенденція щодо збільшення мережі ДНЗ; зберігається високий рівень результатів предметних олімпіад різного гатунку; загальноосвітні школи укомплектовані вчительськими кадрами. Необхідно покращити організацію харчування учнів та підвезення їх до школи. Щодо останнього, то, за словами керівника освітян району, економічно вигідніше, щоб це здійснювали перевізники, оскільки утримання шкільних автобусів (їх незабаром стане 9) обходиться відділу освіти в чималу копійку, на що є цілком об`єктивні причини, серед яких препоганий стан доріг у населених пунктах району. Необхідно також здійснювати поетапний перехід ЗОШ на однозмінне навчання (у дві зміни нині навчаються 609 учнів у семи ЗОШ району). На часі – і заміна морально застарілої комп`ютерної техніки у ЗОШ І-ІІІ ст. та комп`ютеризація ЗОШ І ст. (у зв`язку із введенням нового предмету «Сходинки до інформатики»), на що у бюджеті коштів немає, то ж використовуватимуть потужності ЗОШ І-ІІІ ст., резюмував Михайло Винник.

Із цих нагальних потреб освітянської галузі району на колегії прийняли відповідне рішення. На сьогодні бюджет освіти складає 147 млн. грн, 90 відсотків чого йде на оплату зарплатні педагогічним працівникам та за енергоносії. Однак, освітні заклади й надалі повинні залишатися центрами інтелектуального, духовного зростання учнівської молоді, наголосив Володимир Калічко. Тому нині, продовжив голова РДА, порушують питання про створення у Надвірній гімназії, розширення ПТУ № 11. Словом, потенціал є і потрібно працювати всією громадою. Позитивну динаміку підготовки ЗОШ до нового навчального року відзначив у своєму виступі голова районної ради Василь Попович, котрий заодно поцікавився у начальника відділу освіти РДА долею будівництва Чорнопотоківської ЗОШ та спортивної школи у Надвірній (біля райцентру дитячої творчості). Зараз кошторис ЗОШ перераховують в «Укрбудекспертизі», бо поки готували проектно-кошторисну документацію, встигли зрости ціни. Опісля проведуть тендер і до 1 вересня, можливо, розпочнуть підготовчі роботи.

За словами Михайла Винника, за виділені цьогоріч 200 тис. грн. на продовження спорудження ДЮСШ ангар цього об`єкту не накриють. Тому Михайло Винник запропонував половину коштів із цієї суми скерувати на одну із Делятинських ЗОШ, де склалася аварійна ситуація, а частину – в Зеленську ЗОШ (на перекриття даху). Та наразі питання залишається відкритим.

Заступник голови ОДА Василь Насадюк, який взяв участь у засіданні колегії, націлив сільських голів із метою створення комфортних умов для навчання учнів активно долучатися до програми ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

На колегії заслухали Делятинського селищного голову Михайла Косила – про роботу виконавчого комітету Делятинської селищної ради з питань соціально-економічного та культурного розвитку населеного пункту. Про дотримання санітарного законодавства в лікувально-профілактичних закладах району доповідала в. о. головного державного санітарного лікаря району Ганна Куцінко, співдоповідач головний лікар ЦРЛ Сергій Ємельянчук. Прийнято конкретне рішення з метою впорядкування санітарно-епідеміологічної ситуації в лікувально-профілактичних закладах району та надання безпечних якісних медичних послуг краянам в стаціонарно-поліклінічних умовах, що відповідають усім санітарним нормам.

Інформацію начальника районного управління юстиції Юрія Ільківа про хід виконання розпоряджень голови РДА від 21 лютого 2011 р. № 47 «Про районну програму правової освіти населення на 2011-2015 роки» взято до уваги.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!