Газета по-надвірнянськи
 

Цікавимось виробництвом меблів…

2 липня 2012, 13:19 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 1,241 переглядів

Цікаву екскурсію провів Надвірнянський районний центр зайнятості 21 червня для безробітних нашого району. Вони побували у меблевому цеху приватного підприємця Лесі Козак у Тисменичанах.

Фірма займається виробництвом та перетяжкою м’яких частин меблів. Її директор розповіла присутнім про ту продукцію, яку виробляє очолюване нею підприємство – меблі, різні деталі інтер’єру та домашнього вжитку, а також продемонструвала зразки продукції. Ознайомила із професіями, які використовують на виробництві, оскільки ринок праці вимагає спеціалістів та працівників робітничого характеру.

Безробітні Надвірнянського райцентру зайнятості у меблевому цеху в с. Тисменичани

Безробітні переконалися, що зараз переважають потреби у робітничих професіях – столярі, виробники художніх виробів з деревини, деревообробники будівельні, художники розмалювання по дереву, різьбярі, випалювачі та шліфувальники по дереву, оброблювачі художніх виробів з дерева, верстатники деревообробних верстатів, заточувальники деревообробного інструменту, налагоджувальники деревообробного устаткування, верстатники спеціальних деревообробних верстатів, дизайнери, комплектувальники та оббивальники меблів, техніки-технологи з виробництва меблів, виготовлювачі декоративних елементів меблів і т. ін. Важливим моментом тут є те, що часто один робітник виконує декілька суміжних видів робіт, як цього вимагає виробництво. І хоча виробництво згаданої продукції потребує в основному чоловічих рук, тут можуть використовувати і жіночу працю – швачки, оббивача меблів чи різьбяра. До речі, керівник підприємства – жінка, яка сама активно працює й організовує працю інших робітників.

Під час екскурсії одна з присутніх обмовилася про те, що могла б виконувати роботу різьбяра, бо має необхідний рівень освіти. Підприємця дуже зацікавила така ідея, бо наш райцентр зайнятості уже організовував для безробітних стажування у тисменичанського підприємця з подальшим їх працевлаштуванням.

Безробітні залишилися дуже задоволеними екскурсією на підприємство, бо почерпнули чимало цікавого та корисного для себе.

Анжела МЕНТИНСЬКА,

головний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних.

… і митцями солодкої справи

Мистецтво кондитера завжди нас, особливо жінок, дивує і приваблює. Як із безлічі продуктів виготовляють такі вироби, від яких неможливо відірвати погляд, мали змогу переконатися безробітні Надвірнянського району під час професіографічної екскурсії на міні-кондитерську фабрику до СПД Івана Сем`яніва у с. Гаврилівці, знану як «Гаврилівські солодощі».

Безробітні Надвірнянського райцентру зайнятості на міні-кондитерській фабриці у с. Гаврилівка

Дружина підприємця Оксана Григорівна, як головний кондитер, розповіла, що без торта і солодкої випічки не обходиться жодне свято. Вміння приготувати смачно, красиво і з душею різноманітні торти, печива – то справа кондитера. Він мусить знати не лише основи випічки, технології та правила, а й вміти творчо підходити до роботи. Кондитер – це людина, котра своєю працею завжди створює гарний настрій і робить наше повсякденне життя солодшим і смачнішим.Професія кондитера – це вміння творчо поєднувати смак, запах і форму.

Цікавими виявились і вироби – круасани, тістечка, торти, рулети. Ознайомились із технологічним процесом виробництва. Сподобались й умови праці і відпочинку – кухня, душ-кабіна, кімната відпочинку. Безробітні мали змогу і самі спробувати себе в ролі майстра-кондитера. За допомогою спеціального шприца виготовили кулінарний шедевр. Кульмінаційний момент – смакування печива та неймовірно приємні враження від екскурсії.

Від імені відділу активної підтримки безробітних висловили щиру вдячність підприємцю Іванові Сем`яніву та його колективу за надану можливість побачити та відчути власними руками професію-кондитера. Підприємець з робітницями побажав учасникам екскурсії життя солодкого, як їхнє творіння.

Зоряна СТАНІЩУК,

заступник начальника відділу активної підтримки безробітних.

 І громадські роботи є підмогою безробітним

З метою часткового вирішення проблеми зайнятості краян та повернення їх до продуктивної праці служба зайнятості проводить оплачувані громадські роботи у районі з благоустрою території населених пунктів, скверів, парків, прибиранню придорожніх смуг, приведення у належний стан пам’яток історії тощо.

У Надвірнянщині безробітні райцентру зайнятості попрацювали у напрямку сіл Пнів, Битків, Зелена, Пасічна та Бистриця, де впорядкували території сільських цвинтарів і дороги до них, очистили та вирубали кущі, привели у належний стан могили, зібрали та спалили сміття, прочистили канави, очистили береги річки Бистриця Надвірнянська, впорядкували автобусні зупинки, футбольні поля та території ФАПів.

Керівники згаданих сільських і селищних рад щиро вдячні райцентру зайнятості за допомогу у проведенні робіт із благоустрою. Районний центр зайнятості, у свою чергу, запрошує до активної співпраці органи місцевого самоврядування.

Відділ взаємодії з роботодавцями Надвірнянського районного центру зайнятості.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!