Газета по-надвірнянськи
 

Віче у Камінному засудило прийнятий мовний закон за проектом Колесніченка-Ківалова

13 липня 2012, 14:09 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 903 переглядів

Після Богослужіння у неділю, 8 липня, парафіяни греко-католицької і православної (УПЦ КП) громад с. Камінного та жителі села зібралися біля Символічної могили борцям за волю України на віче під гаслом «Захистимо мову – захистимо державу».

З яскравою промовою до камінчан звернувся отець-парох УГКЦ Василь (Володимир) Найда. Він з болем мовив про те, що над долею української мови і в цілому Української держави нависла небезпека. Мовний законопроект Колесніченка-Ківалова є відвертою спробою розколоти державу, посіяти в ній протистояння і недовіру між людьми. Стає дивним, чому на 21-му році Незалежності наших керманичів нічого не вчить досвід державності. Невже незрозуміло, що, віддаючи українську мову на поталу імперському сусідові, українська влада тим самим нищить і саму державність українського народу. Промовець висловив сподівання, що жителі Камінного, як патріотичного села, відомого своєю національно-визвольною боротьбою у 1940-1950 роках, рішуче виступлять проти прийняття так званого мовного проекту «КК».

До учасників віча звертаються отець-парох Василь Найда і директор школи Тарас Стасишин

Віче у Камінному. 8 липня 2012-го

 Депутат районної ради, директор місцевої школи Тарас Стасишин зазначив, що ніхто зараз в Україні не ущемлює ні російської, ні інших мов. Приміром, у Харкові проживають понад 200 тисяч в`єтнамців, то хіба і для них треба приймати мовний законопроект? Нічого доброго для української держави та її народу не несе і підступна ідея «русского міра». Усі в Україні зобов`язані виконувати вимогу 10-ї статті Конституції про державність української мови. Тарас Стасишин зачитав Звернення до Президента України В. Януковича, Верховної Ради, Кабміну України, Генеральної прокуратури, народних депутатів України від області, обласних рад, прийняте на спільній позачерговій ХVІ сесії Івано-Франківської обласної ради, відповідних районних та міських рад міст обласного підпорядкування Івано-Франківської області від 5 липня ц. р. У ньому рішуче засуджується прийняття парламентом України 3 липня ц. р. Закону «Про засади державної мовної політики», а також ознайомив із прийнятим рішенням цією позачерговою сесією (з цими матеріалами «Народна Воля» знайомила у числі від 6 липня ц. р.).

Жителі села, голова обкому профспілки працівників автотранспорту і дорожнього господарства Іван Гавриляк та член виконкому сільської ради Ярослав Олійник у своїх виступах також засудили прийняття Верховною Радою згубного і підступного мовного законопроекту. Вони закликали односельчан на наступних парламентських виборах не продавати своїх голосів, пам`ятати про недавню історію рідного села, яке боролося проти більшовицького режиму, про те, що кілька десятків каміннецьких родин були насильницьки вивезені у Сибір, а чимало жителів-патріотів відбули тюремні покарання за свою національно-визвольну боротьбу.

Завершилось віче спільним виконанням патріотичних пісень «Ой у лузі червона калина» та «Чи ви, хлопці, спали». І неслось над селом закличне:

«Ой слава, ой слава!

Україніслава!

Хай живе Бандера

І його держава!».

Іван ГРИДЖУК (текст і світлини) «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!