Газета по-надвірнянськи
 

Водії важковагових вантажних автомашин руйнують дороги у центрі Надвірної і в Пнів`ї

6 липня 2012, 14:47 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 891 переглядів

Протягом трьох років працівники виконавчого апарату Надвірнянської міської ради ведуть, на превеликий жаль і гіркоту тисяч надвірнянців і відвідувачів нашого райцентру, майже безрезультатну боротьбу із водіями великовантажних автомобілів. Вони, порушуючи правила дорожнього руху і забороняючі знаки, проїжджають центральною частиною Надвірної, завдаючи непоправної шкоди дорогам, нещадно руйнуючи їх. Неодноразово надсилали відповідні звернення у Надвірнянське відділення ДАІ та управління ДАІ УМВС України в Івано-Франківській області. Та, на жаль, ще й дотепер цю проблему не вирішили.

Великовантажні автомобілі руйнують дорожнє покриття, водопроводи, системи каналізації. Під великою вагою автомобілів просто видавлюються стічні решітки і люки. Якщо вони будуть відкритими, то таїться величезна небезпека травмування надвірнянців і створення аварійної ситуації на дорозі легковими автомобілями, звідки і до трагедій недалеко. Для чого ж тоді будували об’їзну дорогу? Хоч вона потребує ремонту, та це не привід наражати на небезпеку жителів Надвірної.

У позаминулу п’ятницю ця проблема вийшла за всі рамки людської поведінки і досягла свого апогею. Спеціаліст із благоустрою Надвірнянської міської ради не міг і подумати, що, перевіряючи підготовку Надвірної до відзначення Дня Конституції і перебуваючи при виконанні своїх безпосередніх обов’язків, отримає стусанів. Він побачив, як вулицею Франка рухається вантажний автомобіль марки «Сканія» і зафіксував це порушення службовим фотоапаратом. Водій, коли це побачив, вибіг із автомашини і завдав йому декількох ударів в обличчя. Після цього випадку відповідальний працівник міської ради звернувся за медичною допомогою у Надвірнянську центральну районну лікарню. Діагноз невтішний, здоров`я серйозно підірвано, тому його госпіталізували у Надвірнянську ЦРЛ. Він звернувся також із відповідною заявою про завдання тілесних ушкоджень у райвідділ УМВС України. Очевидно і безсумнівно, що правоохоронні органи Надвірнянщини справедливо і в дусі вимог чинного законодавства оцінять такі зухвалі дії горе-водія.

Проблему щодо проїзду великовагових автомобілів центром Надвірної порушили на 23-ій сесії Надвірнянської міської ради 27 червня ц. р. Щодо вжитих заходів із цього питання доповів старший державтоінспектор відділення УДАІ УМВС Геннадій Єрофеєв. Ця проблема викликала широкий резонанс у депутатів міської ради. Геннадій Єрофеєв зазначив, що протягом двох наступних тижнів проведуть профілактичні бесіди із порушниками. Чи це припинить порушення водіями важковагових автомобілів правил дорожнього руху – побачимо. Але що, як мовиться, не спускати на гальмах цю проблему не варто, є свідчення і стривоженість громади міста та депутатів міської ради.

Готові перекривати дорогу й у Пнів`ю, керівництво громадської організації «Рада старійшин» повідомило про це редакцію газети «Народна Воля» і райвідділ УМВС України. Представники цєї організації неодноразово зверталися у відділення УДАІ УМВС України щодо недопущення проїзду центральною дорогою Пнів`я великовагових вантажних автомобілів. Правила дорожнього руху і забороняючі знаки їх не зупиняють і водії гасають селом із великою швидкістю, створюючи небезпеку для жителів. Основними вимогами пнів`ян є ремонт об’їзної дороги і забезпечення дотримання правил дорожнього руху. Тому така нагальна проблема потребує реальної турботи з боку сільської, міської і районної влади та правоохоронних органів. Зрештою, і водіям варто задуматися і зважати на правила і знаки дорожнього руху. Та й про людську совість і християнську душу не забувати, до того емоціями і висловлюваннями своїми «управляти».

Що стосується ще однієї транспортної проблеми, то відповідним владним органам у районі варто ретельніше перевірити «моральне лице» окремих водіїв маршрутних мікроавтобусів, які курсують з Надвірної в Івано-Франківськ. Зокрема, часто-густо вони нецензурно і надто голосно «спілкуються» між собою і пасажирами, незважаючи на присутність дітей, жінок, літніх людей на станції-зупинці біля поштового приміщення у Надвірній на вул. Княгині Ольги. Взагалі, про культуру і якість пасажирських автоперевезень у районі варто окремо поговорити громаді, відповідальним за автоперевезення і місцевій владі. Передусім, це стосується моральності водіїв.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!