Газета по-надвірнянськи
 

Як маємо розвивати велосипедний рух

27 липня 2012, 14:41 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 934 переглядів

Минулого тижня голова районної ради Василь Попович, перший заступник голови РДА Степан Іроденко і Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович зустрілися із представниками осередку Польського екологічного клубу в місті Гнєзно (Польща) та Надвірнянського туристично-інформаційного центру. Йшлося про реалізацію міжнародного проекту «Велосипедом по Україні», який фінансують у рамках Програми Польсько-Американського Фонду Свободи «Зміни в Регіоні» РІТА, реалізованого Фондом «Освіта для Демократії».

Під час зустрічі у районній раді

Мета проекту – розвиток велосипедного руху на території Надвірнянщини, зокрема, проведення інформаційної кампанії з популяризації цього руху, створення маршрутів та нанесення їх на карту, встановлення велопаркувань та розробка «Концепції розвитку велосипедних шляхів у Надвірнянському районі». Також у рамках проекту передбачено налагодження міжнародного співробітництва між містами Гнєзно і Надвірною та подальше проведення велосипедних поїздок. Термін реалізації проекту – із 1 червня ц. р. по 31 березня 2013 р.

У зустрічі з польської сторони взяли участь віце-голова товариства «Секція міських велосипедистів» у Познані Міхал Бейм, заступник голови польського екогологічного клубу у м. Гнєзно Ґражина Бернацік, інспектор розвитку туризму з повітового староства цього міста Данута Кризак, головний спеціаліст відділу управління рухом на дорогах цього ж староства Роман Куровскі. Усього у складі делегації сім учасників.

Василь Попович, Степан Іроденко і Зіновій Андрійович як позитив у галузі українсько-польського співробітництва на державному, обласному і районному рівні відзначили нещодавнє рішення про відкриття в Івано-Франківську центру українсько-польського співробітництва, розповіли про налагоджені зв`язки владних структур, культурно-мистецьких та спортивних організацій і підприємців нашого району і міста з польськими повітами Пруднік і Оструда, чеським містом Крнов, а також запевнили, що влада району і міста сприятиме розвиткові даного проекту. Зокрема, повідомили про нововідкритий велосипедний маршрут між Ланчином і Печеніжином, привернули увагу до вигідності нашого району як транзитного у напрямі на туркомплекс «Буковель». Рух транспорту у нашому районі у напрямку Буковеля, передусім, у вихідні дні, можна порівняти із транспортною ситуацією у Польщі у районі туристично-спортивного комплексу у м. Закопане.

Про культурно-туристичний, мистецький та спортивно-рекреаційний потенціал нашого району розповіли начальники відділів РДА – культури і туризму Олександр Зварчук та сім`ї, молоді і спорту Тарас Вінтоняк. Про справи надвірнянських велосипедистів інформував координатор згаданого проекту, директор туристично-інформаційного центру, депутат Надвірнянської міської ради Володимир Гринішак та його колеги з велосипедного клубу «Срібний ніпель» Тарас Бортнічук і Олексій Менів. Протягом 5-денного перебування у нашому місті і районі польські гості провели моніторинг наявної інфраструктури, вивчали можливість адаптації наших доріг до потреб велосипедистів і правові засади велосипедного руху в нашій державі. Передбачена також поїздка-відповідь активістів нашого велосипедного клубу до польських партнерів.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!