Газета по-надвірнянськи
 

Як там, в Англії?

2 липня 2012, 13:24 | Рубрика: Духовність, Світ Версія для друку Версія для друку 837 переглядів

Мабуть, кожному з нас хоча б раз ставало цікаво, як живуть люди за межами нашої країни? Наприклад, в Англії? Мені пощастило мати знайому, яка нещодавно приїжджала на канікули в рідну Україну. Вона розповіла мені про звичайне життя кожного школяра у Лондоні, столиці Великобританії.

Привіт! Приємно з тобою зустрітися. Можеш оповісти про життя у Лондоні? Що найбільше спочатку вразило?

– Відсутність снігу. Там його немає! А коли випадає хоча б 5-ти сантиметровий сніговий шар, закривають усі аеропорти, а люди вибігають на вулиці і фотографуються.

Так, для нас це справді дивно. А як довго звикала до іншої країни?

– Ще досі не звикла.

Що тебе відштовхує у британцях?

– Дівчата надто багато фарбуються. Накладають на себе по три шари тонального крему. Ходять всі, мов порцелянові ляльки. А ще з тамтешніми підлітками немає про що розмовляти.

А якої ти думки про освіту у Великобританії?

– Мене здивувало, що звичайнісінькі лінійні рівняння, які в Україні я вивчала в 7-му класі, там вчать у 10-му!

Тобто, ти навчаєшся в англійській школі. А як довго долала «мовний барєр»?

– Подолала досить швидко. А коли прилетіла в Київ не могла розмовляти українською. Довелося запитати дорогу англійською.

Який найкумедніший випадок стався з тобою в Англії?

– Якось до мене на вулиці почав приставати негр. Я сказала йому, що він мені не подобається – і мене забрали у відділок за … расизм.

Ого! З тобою там часто трапляються подібні пригоди?

– Так. Одного разу мама поїхала гуляти зі своїм бойфрендом і не передала мені ключі від дому. Я весь день мерзла надворі, гуляючи парком. До мене часто підходила поліція і питалася, чи не займаюся я проституцією. І постійно чіплялися араби.

А що там тобі найбільше подобається?

– Там дуже чисто. Миють дороги, у парку не побачиш ніякого сміття! Добротні магазини, широкий асортимент і висока якість товарів, є з чого вибрати.

Я, навіть, не думала, що життя там настільки відрізняється. І наостанок. Яку країну ти вибрала б для подальшого життя: Україну чи Англію?

– Тут, у Лондоні більше перспектив, кращі умови для життя, вищі зарплати і чисті дороги. Проте, незважаючи на це, я обрала б Україну. Бо в ній весело жити і люди щиріші, постійно підтримують одне одного і не такі обмежені. Краща освіта і, взагалі, я просто люблю Україну!

Галина МАМЧУК,

випускниця Надвірнянського ліцею.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!