Газета по-надвірнянськи
 

Захисти мову – захисти державу!

6 липня 2012, 15:01 | Рубрика: Влада, Духовність, Тема дня, Україна Версія для друку Версія для друку 17,118 переглядів

У четвер, 5 липня відбулася спільна позачергова шістнадцята сесія обласної ради, районних та міських рад міст обласного підпорядкування з єдиним пунктом порядку денного «Про порушення Конституції України при прий­нятті Закону України «Про засади державної мовної політики» на площі перед адмінбудівлею обласної ради в Івано-Франківську.

Депутати Надвірнянської районної ради під час спільної сесії обласної ради

 У сесії взяли участь, зокрема, 89 депутатів обласної ради із 114-х та 52 депутати Надвірнянської районної ради із 62-х на чолі з головою Василем Поповичем та кворумна більшість депутатів районних та міських рад міст обласного підпорядкування. Серед учасників виїзної сесії були і депутати Надвірнянської міської ради, і група сільських, селищних голів та міський голова, а також численні представники громадських організацій і політичних партій та жителі Прикарпаття.

Відкрив сесію голова обласної ради Олександр СИЧ, який ознайомив з проектом звернення до Президента, Верховної Ради і Кабміну України, Генпрокуратури і народних депутатів України від області та обласних рад.

Голова обласної ради Олександр Сич зачитує Звернення

 Депутати-учасники спільної сесії проголосували одноголосно за проект рішення «Про невиз­нання законопроекту «Про засади державної мовної політики», прийнятого з грубим порушенням Конституції України».

У ньому, зокрема, зазначено:

Враховуючи, що прийняття законопроекту «Про засади державної мовної політики» відбулося з грубим порушенням Конституції та законодавства України, зважаючи на позицію громадськості області щодо цього питання та беручи до уваги висновки постійної комісії обласної ради з питань національного та духовного розвитку, культури, засобів масової інформації, книговидання і свободи слова, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» обласна рада, районні та міські ради міст обласного підпорядкування Івано-Франківської області вирішили:

1. Схвалити звернення обласної та згаданих рад про невизнання законопроекту «Про засади державної мовної політики», прийнятого з грубим порушенням Конституції України.

2. Рішення обласної ради надіслати Президенту України В. Януковичу, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Генеральній прокуратурі України, народним депутатам України від області, обласним радам.

3. Текст звернення опублікувати в газеті «Галичина», на сайті обласної ради та оприлюднити в інших засобах масової інформації області.

4. Вважати небажаною участь у сесіях Івано-Франківської обласної ради шостого демократичного скликання народних депутатів України І. Зварича, В. Личука, В. Келестина та В. Чуднова, які є мешканцями Івано-Франківської області і проголосували за прийняття вищевказаного закону, а в разі їх присутності не запрошувати їх до президії.

5. Вимагати припинення членства в Партії регіонів керівництва обласної державної адміністрації та її голови М. Вишиванюка. У разі невиконання вимоги ініціювати на черговій сесії обласної ради розгляд питання про недовіру голові облдержадміністрації.

6. Вимагати негайного звернення голови облдержадміністрації М. Вишиванюка до Президента України із пропозицією накласти вето на вказаний закон.

7. Доручити виконавчому апарату обласної ради розробити та подати на розгляд чергової сесії обласної ради проект Програми захисту і розвитку української мови на території Івано-Франківської області.

8. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань національного та духовного розвитку, культури, засобів масової інформації, книговидання і свободи слова (О. Бабій) та заступників голів районних та міських рад міст обласного підпорядкування.

Під час роботи виїзної спільної сесії

 Депутати також проголосували за внесення до рішення сесії пропозиції депутата Дмитра Захарука щодо звернення до громадських організацій про збір підписів за припинення повноважень Президента України Віктора Януковича, а також пропозиції Калуського міського голови Ігоря Насалика про організований виїзд депутатів Івано-Франківської обласної ради, районних та міських рад міст обласного підпорядкування Івано-Франківської області у Київ з метою підтримати учасників протестних акцій проти прийняття згаданого мовного закону, а також пропозиції депутата Степана Волковецького про рекомендування усім місцевим радам провести у кожному населеному пункті Прикарпаття народні віча, на яких донести до кожного жителя краю суть загрози існуванню української мови як державної і нинішньої політичної ситуації у державі.

До пильності і негайної потреби стати на захист державної української мови та національних інтересів Української держави закликали у своїх виступах депутати Юрій Романюк, Ольга Бабій, Василь Скрипничук, Олександр Шевченко, депутат Долинської районної ради Ігор Петрів, член виконкому Надвірнянської міської ради Марія Котів.

Голова обласної ради Олександр Сич наголосив, що в нинішню пору нема сумніву, що проти України як держави і проти української нації працюють спеціальні агентурно-диверсійні центри кремлівського духу, які переслідують мету посіяти незгоду, розбрат, недовіру, розчарування на шляху побудови держави. А для цього треба знайти у собі сили принципово захищати свої конституційні права, старатись так поводитись, як на шляху до другої помаранчевої революції, лише не допускати помилок першої такої революції і попрацювати так, щоб вигода була для кожної людини. Тому для цього треба змінити владу в Україні, а це може зробити кожен із нас під час наступних парламентських виборів.

Голова ОДА, депутат обласної ради Михайло Вишиванюк у своєму виступі сказав, що облдержадміністрація підтримує позицію обласної ради про невизнання мовного законопроекту. Уже наприкінці сесії він зачитав листа ОДА до Президента Віктора Януковича, в якому висловлено пропозиція не підписувати згаданий мовний законопроект тому, що його прийняття у Верхов­ній Раді викликало велике політичне протистояння серед народу, зокрема, у західному регіоні. Таку думку голова ОДА висловив і в розмові із журналістами напередодні сесії обласної ради, наголосивши, що «переконуватиму Президента в тому‚ щоб закон не був підписаний».

Перебіг сесії відзначався великим хвилюванням і тривогою керівництва обласної ради та промовців щодо такого несподіваного раптового, радше, нахабно-аврального прийняття мовного законопроекту, про що засвідчують заяви про відставку голови Верховної Ради Володимира Литвина і заступника голови ВР Миколи Томенка і факти голосування картками депутатів, котрі перебували у закордонному відрядженні тощо. Звучали пропозиції про негайне припинення членства у Партії регіонів народних обранців у радах різних рівнів Прикарпаття та на керівних посадах у держорганах.

За переконанням Президента асоціації українських правників професора Василя Костицького, вихід із ситуації вбачається у скасуванні рішення Верховної Ради про прийняття згаданого мовного закону та відхилення його, як такого, що суперечить Конституції України і прийнятий з порушенням її та вимог Регламенту Верховної Ради, з наступною оцінкою громадянами України цього факту на парламентських виборах.

Наш. кор.

1 коментар

1 коментар до “Захисти мову – захисти державу!”

  1. Михайло Андрійович коментує:

    Василя Костицького треба раз і на завжди попрости піти на “три букви українського алфавіту”. Совдек, перепрошую СДПУошник обрізаний. Оцінка йому -кум Андруняка І. Хоче бути нашим депутатом майбутнім…Стане…

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!