Газета по-надвірнянськи
 

Засновника ОУН Степана Ленкавського вшанували у Фитькові

27 липня 2012, 14:14 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 781 переглядів

22 липня у Фитькові свободівці відзначили річницю народження славного сина української нації Степана Ленкавського. Саме у цьому селі Степан Ленкавський провів дитячі роки, де служив священиком його батько.

Гості та жителі села біля будинку, в якому проживав Степан Ленкавський

Численна громада села прийшла віддати шану засновникові ОУН, Провідникові української нації. Священик УГКЦ отець-декан Іван Качанюк відправив панахиду за Степаном Ленкавським та всіма односельчанами, які загинули у боротьбі за українську державність.

– Українська ідея, яка була ціллю всього життя Степана Ленкавського, за нинішніх реалій, на жаль, повністю знівельована, – сказав, звертаючись до присутніх о. Іван. – Нашу ідею завжди топтали, нашу ідею завжди знищували і прагнули вбити в нас почуття національної гордості. Ми не знаємо до нині нашої правдивої історії. У шкільних підручниках, за якими навчають наших дітей, перекручена історія. Ворог і надалі планово та підступно руйнує українську ідею. Дійшло до того, що в Україні замахнулись на ліквідацію української мови. Ми повинні пам’ятати, маючи людську гідність, що не тільки матеріальним живе людина, але й духовним. Віл також має в яслах сіно, у відрі пійло, але він прив’язаний у стайні і на ньому одягнено ярмо. Потрібно українцям прагнути до волі та свободи.

Голова Надвірнянської районної організації ВО «Свобода», депутат районної ради Михайло Іваночко звернувся до присутніх із закликом пробудитися. «Ми збайдужіли до своєї долі, до долі своїх дітей та онуків. Ми зачарувалися «вождями народу» в 2004 році і тепер розчаровані махаємо рукою, мовляв, нехай буде що буде… Ще 80 років тому у набагато важчі часи для України, яка потерпала від різних окупантів, Степан Ленкавський проголосив першу заповідь українського націоналіста: «Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї». Саме на неї потрібно рівнятися, не покладаючи рук, не бути байдужими…

Про родину Ленкавського та деякі цікаві моменти з його життя у Фитькові розповів націоналіст поважного віку, колишній учитель місцевої школи, дослідник життя Ленкавського Микола Попович.

На відзначення річниці Степана Ленкавського завітав депутат Івано-Франківської обласної ради від ВО «Свобода» Манолій Піцуряк. Він подякував усім жителям патріотичного українського села, які віддають данину пам’яті борцям за волю України і, в першу чергу, своєму односельчанину, славному сину України Степанові Ленкавському та багатьом відомим та невідомим синам та дочкам, які своєю жертовністю у боротьбі наближували нас до незалежності. «Нашим героям, які полягли за волю та незалежність України сьогодні потрібне тільки визнання і аби пам’ять про них жила серед народу, щоб приходила громада на такі пам’ятні місця вклинитися та пом’янути їх. А нам не складати рук і не плакатися, а братися до роботи, до боротьби. Не можна бути байдужим до долі України, тому що Україна починається з тебе, з твоєї родини, з твого села.

Націоналісти урочисто поклали квіти до меморіальної дошки Степанові Ленкавському на будинку, в якому проживала родина Ленкавського.

Ігор КРАВЧУК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!