Газета по-надвірнянськи
 

Зі святом, шахісти-краяни!

20 липня 2012, 10:49 | Рубрика: Свята, Спорт Версія для друку Версія для друку 690 переглядів

У 1924 році 24 липня проголосили Міжнародним днем шахів, а 1 листопада 2011-го Верховна Рада України затвердила 20 липня – Днем шахів України.

Шахісти Надвірнянщини гідно зустрічають цьогорічне свято шахів. У шахово-шашковому клубі «Інтелект» проводять шахові турніри, присвячені знаменним датам і ювілеям. Цьогоріч проведено п`ять турнірів серед дорослих і два дитячих. За час функціонування клубу виховано два кандидати у майстри спорту і 40 шахістів різних розрядів. Шахісти району гідно представляли честь району на останньому кубку області, завоювавши почесне друге місце.

Шаховий клуб у Надвірній функціонував ще у 20-40-их роках минулого століття, але відомостей про тих шахістів, на жаль, не збереглося.

Шахісти району В. Є. Янів, В. Ф. Стеценко, Р. М. Зільник, І. О. Шипайло – уже покійні, а також М. С. Зінчук, В. Мирошниченко,

І. В. Дем`янів, О. Семак, Д. Сандир, Р. Луців, брати Р. і В. Клюфінські, Т. Паньків, М. Васюта, В. Голіней брали і беруть участь у різних обласних змаганнях, займаючи високі місця. Щорічно ШШК «Інтелект» проводить турніри пам`яті В. Ф. Стеценка, В. Є. Яніва до знаменних дат, на які запрошують кращих шахістів області. Це дає можливість підвищувати майстерність шахістам району.

Можна добитися і кращих успіхів, якщо би створили відповідні умови. Клуб не має свого приміщення і тимчасово функціонує у клубі «Нафтовик» НГВУ «Надвірнанафтогаз». Фінансування клубу надзвичайно обмежене, немає коштів для оплати тренера із шахів і шашок, що погано впливає на розвиток дитячих талантів у районі. Організовуємо і проводимо турніри за рахунок благодійної допомоги людей, небайдужих до розвитку спорту в районі та виховання здорової нації.

Сьогодні у цей святковий день висловлюю щиру подяку нашим меценатам: начальникові і голові профкому НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимирові Чуприні та Юрію Костику, сім`ї Л. А. Стеценко, колишньому голові профкому ПАТ «Укрнафта» В. Л. Тютюгіну, депутатові обласної ради (ПП «Фронт Змін») Юрію Дерев`янку та Всеукраїнському благодійному фондові Юрія Дерев`янка, підприємцям-депутатам районної ради Сергієві Штогрину та Іванові Микитюку, а також начальникові відділу сім`ї, молоді та спорту РДА Тарасові Вінтоняку, голові ПАТ «Нафтовик» Василеві Ерстенюку, підприємцю С. Васьківу та усім небайдужим людям до цього виду спорту. Щиро дякуємо колективам ТРК «Надвірна» (директор Богдан Климковецький) і газети «Народна Воля» (редактор Іван Гриджук) за висвітлення змагань шахістів у ЗМІ.

Шахова федерація району вітає усіх шахістів зі святом – Днем шахів України.

Микола МАКСИМ`ЮК,

голова районної шахової федерації.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!