Газета по-надвірнянськи
 

Зміни у термінах реєстрації податкових накладних

20 липня 2012, 10:49 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 907 переглядів

Із 1 липня 2012 р. податкові накладні в Єдиному реєстрі необхідно реєструвати протягом 15 календарних днів від дати виписки (було 20). Це передбачено Законом України від 24 травня 2012 р. № 4834-VI, який вступив в дію з 1 липня ц. р.

Нагадуємо платникам, що з 1 січня ц. р. в Єдиному реєстрі необхідно реєструвати податкові накладні із сумою ПДВ понад 10 тис. грн. та незалежно від розміру податку на додану вартість при здійсненні операцій із постачання підакцизних товарів та імпортованих товарів.

Не зареєстровані продавцем та заповнені із порушенням порядку податкові накладні не дають права покупцю включити суми ПДВ до податкового кредиту, але й не звільняють продавця від нарахування податкових зобов’язань. У разі відмови продавця надавати податкову накладну, заповнену та зареєстровану відповідно із вимогами чинного законодавства, покупець має право додати до податкової декларації з ПДВ заяву зі скаргою на такого постачальника та копії підтверджуючих документів, які засвідчують факт отримання товарів. Такі дії є підставою для включення сум ПДВ до податкового кредиту.

Ведення Єдиного реєстру податкових накладних забезпечує прозорий механізм автоматичного відшкодування ПДВ сумлінним платникам податків, упереджує включення цього податку до податкового кредиту фіктивними фірмами, дозволяє виявляти та ліквідовувати схеми мінімізації податкових зобов’язань податку на додану вартість.

Додаткова інформація – за тел. 2-21-79.

Сплатіть податкове зобов`язання

Фізичні особи, які згідно із Податковим кодексом України подавали Податкову декларацію про майновий стан та доходи до 1 травня 2012 р., зобов`язані у відповідності до п.179.7 ст.179, самостійно до 1 серпня ц. р. сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену в поданій ними декларації. За несвочасну сплату податкового зобов`язання – штрафна санкція та пеня.

Довідки – за тел. 2-22-79.

24 липня – «гаряча лінія» в ДПІ

У вівторок, 24 липня ц. р., із 11-ї до 12-ї год. за тел. 2-35-76 відбудеться сеанс телефонного зв`язку з начальником відділу погашення податкового боргу Дем`янчук Орестою Ярославівною з питань видачі довідки про відсутність податкового боргу в електронному вигляді.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!