Газета по-надвірнянськи
 

Звернення

6 липня 2012, 14:57 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 917 переглядів

Президенту України В. Януковичу

Верховній Раді України

Кабінету Міністрів України

Генеральній прокуратурі України

Народним депутатам України від області

Обласним радам

Прийняття Верховною Радою України Закону «Про засади державної мовної політики» стало грубим порушенням Конституції України, законів України «Про регламент Верховної Ради України», «Про комітети Верховної Ради України», «Про статус народного депутата України» і прямо суперечить рішенням Конституційного Суду України від 14 грудня 1999 року № 10-рп/99 та від 5 жовтня 2005 року № 6-рп/2005, в яких, зокрема, констатується, що Конституція України забороняє узурпацію державою, її органами або посадовими особами належного виключно народові права визначати і змінювати конституційний лад в Україні.

Згідно з Конституцією України державна мова є складовою частиною конституційного ладу, а тому прийняття цього закону є переконливим свідченням спроби неконституційного і незаконного захоплення влади нелегітимною парламентською більшістю.

Івано-Франківська обласна рада, відповідні районні та міські ради міст обласного підпорядкування Івано-Франківської області розцінюють факт голосування за цей закон народними депутатами України як державну зраду.

У зв’язку з такими антиконституційними діями, що загрожують державному суверенітетові України, Івано-Франківська обласна рада, відповідні районні та міські ради міст обласного підпорядкування Івано-Франківської області вимагають:

- від Голови Верховної Ради України – не підписувати Закон України «Про засади державної мовної політики»;

- від Президента України – у разі підписання Головою Верховної Ради України накласти на вказаний закон вето;

- від Міністерства юстиції України – за систематичні антиконституційні дії ініціювати зняття з державної реєстрації Партії регіонів, Комуністичної партії України, Народної партії;

- від Генеральної прокуратури України – порушити кримінальну справу за фактом державної зради при прийнятті законопроекту «Про засади державної мовної політики».

Шановні Українці! Дії сучасної державної влади спрямовані на розкол України. Усіх нас, мешканців сходу і заходу, півночі і півдня нашої держави, єднають спільна тисячолітня історія, культура, мова, традиції, християнська віра. У нас більше спільного, аніж відмінного, а ті відмінності, що існують, своїм розмаїттям тільки збагачують кожного з нас і не повинні стати чинником дестабілізації та розколу держави. Вороги України питання мови якраз і прагнуть перетворити на інструмент непорозумінь, громадянського протистояння, розколу, а, відтак, і ліквідації Української держави.

В умовах загрози конституційному ладові та суверенітетові України свою принципову позицію має засвідчити усе Українське суспільство, кожна його громада і ми, депутати місцевих рад.

Підтримуємо ініціативу народного віче у місті Донецьку щодо звернення до Президента України з вимогою позбавити громадянства авторів антиукраїнського законопроекту В. Колесніченка та С. Ківалова.

Стаття 60 Конституції України вказує, що ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази, а за їх віддання та виконання настає юридична відповідальність. Виходячи з цього, вважаємо прийнятий закон таким, що не підлягає виконанню на території Івано-Франківської області.

Слава Україні! Героям слава!

Прийнято на спільній позачерговій шістнадцятій сесії Івано-Франківської обласної ради, відповідних районних та міських рад міст обласного підпорядкування Івано-Франківської області шостого демократичного скликання 5 липня 2012 року.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!