Газета по-надвірнянськи
 

24 серпня – презентація книги Мирослава Небелюка «Під чужими прапорами» у Делятині

3 серпня 2012, 11:48 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 788 переглядів

Шановні краяни! Запрошуємо Вас на представлення репринтного перевидання книжки Мирослава Небелюка «Під чужими прапорами», яке відбудеться у День Незалежності України, 24 серпня 2012 р., у Делятині у Народному домі о 15-й год.

Ця книжка вийшла друком у 1951 р. у Першій Українській Друкарні у Парижі та висвітлює маловідомі сторінки культурно-освітнього й організаційного життя українців у Франції в період поміж двома світовими війнами та участь українців у французькому Іноземному легіоні і Русі Опору в 1939-1944 рр.

Книжку перевидали зі збереженням оригінального тексту, вона ілюстрована рідкісними світлинами того періоду. У ній подано ґрунтовну біографічну довідку українською та французькою мовами про життя і діяльність її автора – випускника Паризького університету (Сорбона), доктора медицини Мирослава Небелюка. Автори біографічної довідки та упорядники перевидання – Михайло Петрів та Іван Козак, а унікальні світлини, пов’язані з Мирославом Небелюком, надані із сімейного архіву Омеляна Небелюка, на кошти якого і перевидано книгу.

Хоча від часу видання книги промайнуло уже 60-років, та вона і тепер залишається одним із найґрунтовніших досліджень про життя та діяльність української громади у Франції й українсько-французькі взаємини сере­дини ХХ ст. та служить доброю основою для подальшого укріплення таких взаємин уже сьогодні.

З усіх організаційних питань просимо звертатися до Віри Кухтарук, секретаря Делятинської селищної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!