Газета по-надвірнянськи
 

Будьмо готовими до пожежонебезпечного періоду

3 серпня 2012, 12:05 | Рубрика: Влада, Економіка, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 747 переглядів

У середу, 1 серпня ц. р. на позачерговому засіданні колегії райдержадміністрації голова РДА Володимир Калічко поінформував присутніх про пожежонебезпечну ситуацію у південних і східних областях України.

Спека наближається і до Прикарпаття. Щоб вона не завдала лиха, спричинивши пожежі, треба вжити оперативних профілактичних заходів і дій. З цією метою, підкреслив Володимир Калічко, нещодавно відбулася колегія ОДА. Така ж мета колегії райдержадміністрації.

Керівник району чітко окреслив коло завдань, серед яких: обмеження під час підвищеної техногенної та пожежної небезпеки відві­дувань краянами лісів; цілодобове патрулювання доріг до лісу і стихійних місць відпочинку людей; максимальна обережність мисливців під час полювання; чітке узгодження туристичних маршрутів; заборона спалювання сухої трави; профілактичні роз`яснення жителям у районних ЗМІ, так і безпосередньо у співбесідах щодо поведінки у лісі тощо.

Дано протокольні доручення усім задіяним службам, зокрема, керівникам державних підприємств лісового господарства, структурних підрозділів управлінь МНС та УМВС, центральної районної лікарні.

Голова РДА звернув увагу і на профілактичні заходи щодо убезпечення від «африканської чуми», випадки якої уже зареєстровані в Україні.

Вл. інф.

* * *

Івано-Франківщина, особливо гірська її частина, улітку стають справжньою меккою для туристів, поціновувачів якісного, емоційно насиченого, фізично корисного відпочинку. Як показує практика, залишені недогашеними багаття, кинуті недопалки призводять до знищення вогнем чималих площ зелених насаджень, загибелі флори та фауни. Основними причинами виникнення лісових пожеж уже багато років поспіль є людський фактор, грозові розряди, самозаймання торф`яної крихти і випалювання сухої трави на сільгоспугіддях.

Аби уникнути біди, звертаємося до жителів та гостей Прикарпаття: дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час відпочинку в лісі. Пам’ятайте: розводити багаття можна тільки у безвітряну погоду і на відстані, не меншій за15 метріввід будівель чи споруд; не залишайте вогнища без нагляду; не покидайте місце відпочинку, не переконавшись, що вогонь погашений; не кидайте недопалки!

Пам’ятайте: ліси – це легені нашої планети, а їх навмисне чи ненавмисне знищення може віщувати людству найстрашніше – відсутність майбуття!

Прес-служба УДІТБ в Івано-Франківській області.

* * *

26 липня у Територіальному управлінні МНС в області з участю начальника управління полковника служби цивільного захисту Володимира Чернецького відбулася прес-конференція для представників місцевих та регіональних ЗМІ. Зазначено, що липень-серпень традиційно вважають місяцями підвищеної техногенної та пожежної небезпеки, що пов’язано із високою температурою навколишнього середовища та специфікою літнього відпочинку. Великою мірою це стосується і посилення протипожежного захисту лісів та природних екосистем у ці спекотні літні місяці, що є особливо актуальним питанням для нашої області. Адже лісовий фонд на території Прикарпаття складає 626 тис. га, з них вкрито лісовою рослинністю 576,7 тис. га, а основною причиною загорянь у лісових масивах є саме людський фактор, тобто людська необережність у поводженні з вогнем.

Запрошений на прес-конференцію заступник начальника Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології Юрій Горбенко підтвердив підвищення температури повітря у найближчі дні на декілька градусів, зазначивши, що загалом літо за гідрометеорологічними показниками вкладається у загальні норми без аномальних відхилень.

Територіальне управління МНС в області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!