Газета по-надвірнянськи
 

День депутата: акцент на конкретність

23 серпня 2012, 12:17 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 936 переглядів

17 серпня ц. р. у сесійній залі обранці району зібралися на традиційний перед проведенням чергової ХV сесії районної ради (вона відбудеться у четвер, 30 серпня о 10-ій год.) День депутата. Під керівництвом заступника голови районної ради Івана Степника за участі голови райдержадміністрації Володимира Калічка та заступника керівника виконавчого апарату районної ради Ігоря Писклинця детально обговорили матеріали запропонованого порядку денного сесії.

Першочергово ознайомились зі звітом голови РДА про виконання райбюджету за перше півріччя ц. р.; внесеними змінами до рішення райради від 15 січня 2012-го «Про районний бюджет на 2012 рік»; ходом виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за перше півріччя ц. р. Інформували про них начальники управлінь РДА фінансового Михайло Обідняк та економіки Василь Уніят. Власне, до них чи не найбільше виникло запитань.

Першими «забили на сполох» депутати-медики щодо недостатнього фінансування галузі. Тривогу викликає і зволікання з ремонтом доріг, які уже подекуди й дорогами важко назвати. Чому мовимо про бюджет розвитку, якщо фінансування переважно – тільки на захищені статті; який стан у тваринництві; яка конкретна ділова активність інвесторів; чи почали уже реалізовувати інвестиційні проекти студентів?

На ці та багато інших запитань відповідали як доповідачі, так і голова РДА Володимир Калічко. Надалі депутати просили в інформаціях більше конкретики. Щодо стану доріг та їх реального ремонту, вимагають такої ж конкретики уже на сесію від «автодорівців».

Чи не найболючіша проблема у районі з полігоном твердих побутових відходів, який уже вичерпав свій ресурс. Коли і де запрацює новий? З цього приводу депутати дискутували з начальником управління будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Лідією Захарко, на думку якої, розгляд цього питання на сесії є поки що передчасним.

«Повеневу» проблему та про суспільну мораль озвучив депутат Ігор Андруняк. Активно обговорювали депутати й інші аспекти, життєво важливі для нашого району.

Деякі питання вирішили перенести на наступні сесії, а частину із запропонованих на розгляд ХV сесії районної ради – скрупульозно обоворити на засіданнях постійних профільних комісій.

* * *

Профільна комісія районної ради з питань освіти, культури, засобів масової інформації, молодіжної політики, туризму та спорту традиційно засідала з участю заступника голови районної ради Івана Степника.

Члени комісії Петро Самборський, Володимир Черленюк, Федір Кухарчук, Оксана Хімич підтримали запропоновані матеріали ХV сесії районної ради, а також рекомендували сесії: заслухати інформацію райдержадміністрації про стан поводження із твердими побутовими відходами у Надвірнянському районі; затвердити статути Надвірнянських дитячих музичної та художньої шкіл; внести зміни до рішення однієї з попередніх сесій райради щодо затвердження статуту Музею історії Надвірнянщини.

Обоворили також лист президента ФК «Надвірна» депутата районної ради Миколи Чикачова і вирішили підтримати пропозицію щодо нього постійної комісії райради з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!