Газета по-надвірнянськи
 

До 29 серпня сплатіть земельний податок

3 серпня 2012, 11:41 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 665 переглядів

Статтею 287 Податкового кодексу України встановлено порядок сплати земельного податку громадянами. Нараховують його у розмірі 1 відсотка від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Якщо грошову оцінку не проведено, то розмір податку визначають за ставками, визначеними ст. 275 ПКУ.

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, як юридичні, так і фізичні особи. Власники землі та землекористувачі сплачують його з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Щороку до 1 травня органи державної податкової служби проводять облік фізичних осіб-платників податку та нараховують суми земельного податку.

До 1 липня п. р. кожен громадянин-платник земельного податку отримує податкове повідомлення-рішення про внесення плати за землю за встановленою формою. Встановлено пільги для: інвалідів першої і другої групи; фізичних осіб, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонерів (за віком); ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичних осіб, визнаних законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм: для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як2 га; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як0,25 га, у селищах – не більш як0,15 га, у містах –0,10 га; для індивідуального дачного будівництва – не більш як0,10 га; для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як0,01 га; для ведення садівництва – не більш як0,12 га.

Земельний податок фізичні особи сплачують протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення, тобто до 29 серпня п. р.

Якщо податкове пові­домлення-рішення громадянин не отримав, то має право звернутися до податкової інспекції за місцем розташування земельної ділянки.

Відкладати сплату земельного податку до останнього дня не варто, адже з наступного дня граничного строку діючим законодавством передбачено застосування штрафних санкцій: у разі затримки сплати податку до 30 днів – 10%, більше 30 днів – 20% від суми податкового боргу.

Відповіді на запитання – за телефоном «гарячої лінії» 2-22-79 7 серпня 2012 р. із 11-ї до 12-ї год. з начальником відділу оподаткування фізичних осіб Багрійчук Світланою Богданівною.

Сектор взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!