Газета по-надвірнянськи
 

Імпічмент уМОВНОГО президента

17 серпня 2012, 11:44 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 1,209 переглядів

Президент Янукович 8 серпня підписав горезвісний закон про мови, що стало новим поштовхом для громадських та політичних виступів проти президента. А коли врахувати, що ще перед цим у рамках акції «Україна проти Януковича» до позову проти чинного президента приєдналися близько 250 тисяч людей, то можливість імпічменту президента стає дедалі більш реальною.

Підписавши закон про «Засади державної мовної політики», Віктор Янукович має всі шанси запам’ятатися суспільству як «мовний» президент. І якщо відповідальність за невдалий Податковий кодекс, медичну, пенсійну та інші реформи Янукович намагається перекласти на своїх підлеглих, які тепер змушені йти з усім цим «добром» до виборців, то мовний закон буде повністю на совісті президента.

Того ж дня Об’єднана опозиція «Батьківщина» оголосила, що скасує «антиукраїнський акт про мови» та притягне Януковича до відповідальності.

- Один із основних актів, який ухвалить демократична більшість у парламенті – це закон про порядок імпічменту президента, – заявив голова Ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк на спільній прес-конференції опозиції, що відбулася 9 серпня.

Він наголосив, що демократична більшість у новому парламенті VII скликання ініціює створення Спеціальної слідчої комісії з питань імпічменту президента Януковича. Також опозиція підготувала судовий позов з чітким переліком юридичних підстав, необхідних для усунення Януковича з посади.

«Сьогодні до цього позову приєдналися близько 250 тисяч людей», – повідомив Арсеній Яценюк про перебіг «Україна проти Януковича».

На думку опозиціонерів, грубі порушення Конституції (10-та стаття визначає українську мову як єдину державну) та регламенту Верховної Ради на всіх стадіях розгляду цього проекту не залишають сумніву в його «юридичній нікчемності». Віктор Янукович, на їх переконання, зобов’язаний був як глава держави заветувати цей закон та повернути його в парламент без підпису.

- Із тисяч поправок не розглянута жодна, – зазначає член Ради Об‘єднаної опозиції Анатолій Гриценко. – У вересні Янукович пропонує начебто доопрацьовувати закон. Це як от вдарити по морді весь український народ, а потім давайте разом всі припудримо легенько. Опозиція не має жодних намірів втягуватися в ці ігрища.

Днями Об’єднана опозиція «Батьківщина» звернулася до депутатів місцевих рад із закликом скликати позачергові сесії та ухвалити рішення, які на рівні територіальних громад не дозволять вступити в силу закону «Про засади державної мовної політики».

- У багатьох регіонах це відбудеться і в багатьох регіонах буде відновлена Конституція України, – наголосив керівник Центрального виборчого штабу Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Олександр Турчинов. – Але на всій території нашої Батьківщини Конституція буде відновлена після перемоги Об’єднаної опозиції та демократичних сил на парламентських виборах.

Також опозиціонери закликали місцевих депутатів рішеннями рад ініціювати імпічмент президента Януковича як посадової особи, яка своїм підписом взяла на себе одноосібну відповідальність «за злочин проти української мови».

- Один з основних пунктів програми Об’єднаної опозиції – встановлення статусу державної мови, а саме української мови, – підкреслив Арсеній Яценюк. – Янукович неконституційно підписав 762 закони. Вчора цифра сягнула 763-ох. Це ще одна підстава для його усунення.

Арсеній Яценюк додав, що в Україні кожен президент відчував повну і тотальну безвідповідальність і безкарність, але на Януковичу ця безкарність закінчиться.

Можна погодитися із опозицією, що вчиняючи дії, які суперечать Конституції України, Віктор Янукович може лише умовно, на папері, називатися гарантом Конституції України. Папір, як відомо, все стерпить, але чи потрібен українцям умовний президент?

Як би там не було, всеукраїнська акція «Україна проти Януковича» навряд чи закінчиться хепі ендом для президента.

Олег ГУНЬКО.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!