Газета по-надвірнянськи
 

Об’єднана опозиція і «Свобода» планують разом перемагати на виборах

3 серпня 2012, 11:52 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 675 переглядів

Багато хто не вірив, що опозиція може об’єднатися. Але це сталося. Сім опозиційних партій вирішили йти на вибори на базі ВО «Батьківщина». Тепер вони ще й формують список мажоритарників разом із ВО «Свобода».

«Ми подолали складнощі, ми знайшли в собі сили, щоб показати: ми єдині, ми здатні боротись і перемагати», – сказав Арсеній Яценюк на спільній із керівником Центрального виборчого штабу Об’єднаної опозиції “Батьківщина» Олександром Турчиновим і лідером партії «Свобода» Олегом Тягнибоком прес-конференції. У присутності журналістів вони підписали заяву про завершення переговорів щодо участі у виборах та спільні дії у майбутньому парламенті. Вони оголосили мету об’єднання – повалення диктатури Януковича, ліквідація наслідків його правління та недопущення реваншу режиму кримінальної окупації. Опозиціонери також зобов’язуються встановити справедливість у політичній, правовій, економічній і соціальній сферах життя.

Опозиція висуватиме кандидатів у депутати в усіх мажоритарних округах. Від Об’єднаної опозиції «Батьківщина» балотуватиметься 190 кандидатів, від ВО «Свобода» – 35. Арсеній Яценюк продемонстрував журналістам соціологічні дослідження, на підставі яких визначали найсильніших кандидатів в округах. «Ми не ділили округи між Об’єднаною опозицією і «Свободою», а опиралися на соціологію. Адже нам треба перемагати, а не бути присутніми у виборчій кампанії», – наголосив голова Ради Об’єднаної опозиції. У підписаній заяві зазначається, що опозиційні сили координуватимуть дії своїх спостерігачів, членів дільничних виборчих комісій, вестимуть агітацію відповідно до принципів взаємоповаги. «Окрім того, ми домовилися про реальну координацію наших дій протягом виборчої кампанії, яка вже підтверджена конкретними справами, зокрема, вуличними протестами», – зауважив голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок. Передбачається, що політичні сили взаємодіятимуть у ВР нового скликання та узгодять список пріоритетних законопроектів, за які голосуватимуть у повному складі. «Ми сформуємо нову демократичну більшість проти Януковича – за Україну, за Батьківщину і за Свободу», – заявив Арсеній Яценюк.

За словами керівника Центрального виборчого штабу Олександра Турчинова, «наша спільна позиція полягає в тому, щоб скасувати всі антиконституційні, незаконні, антинародні рішення, які прийняла більшість у складі Партії регіонів і її сателітів». За підрахунками опозиції президент Янукович протягом своєї каденції підписав 762 нелегітимні закони. «Ми виконали взяті на себе зобов’язання і будемо як опозиція іти єдиним фронтом, ставлячи за мету перемогу над цим кримінальним режимом», – підкреслив Олександр Турчинов.

Уже нікого не дивує, що влада застосовує кримінальні методи, намагаючись зламати опозицію. Акція «Україна проти Януковича» викликає у чиновників неабиякий страх, тому вони просто кидаються на активістів і трощать інформаційні намети Об’єднаної опозиції. Так було в Харкові, так сталося у Кагарлику на Київщині. При цьому міліціонери не припиняють незаконні дії цих горе-держслужбовців, бо їм наказано охороняти владу, а не закон і простих громадян. Суди, ніби змовившись, повсюдно забороняють збір підписів проти президента у рамках акції «Україна проти Януковича». У Донецькій області керівника виборчого штабу Олександра Ярошенка та його родину тероризують правоохоронці.

Влада застосовує кримінальні прийоми, «агітуючи» за своїх кандидатів: роздає так звану матеріальну допомогу, збирає інформацію про неблагонадійних учителів і медиків, райдержадміністрації фактично перейшли у підпорядкування виборчим штабам Партії регіонів.

Звісно, що ніяких самовисуванців на округах не буде. За інформацією Об’єднаної опозиції, від кожного незалежного кандидата у депутати влада вимагає написати заяву про вступ до Партії регіонів і входження у фракцію Партії регіонів у наступному парламенті.

Як бачимо, виборча кампанія вже у розпалі. Тепер слово за нами, адже майбутні вибори до парламенту визначатимуть долю України на багато років.

Оксана ГУК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!