Газета по-надвірнянськи
 

Олександр Сич: «Сокіл» – це свого роду священна земля для усіх українських пластунів»

17 серпня 2012, 11:29 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 730 переглядів

Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич взяв участь в освяченні відновленого пластового табору-музею «Сокіл» у с. Гриньківці Рожнятівського району. Відкритий у 1926 році табір «Сокіл» є найдавнішою і найславнішою оселею «Пласту», в якому серед інших у свої юнацькі роки проходили вишкіл Степан Бандера, Роман Шухевич, Богдан Гаврилишин.

Під час освячення оновленого «Сокола» 

«Це – свого роду священна земля, священна територія для усіх українських пластунів. Щиро бажаю, щоб на цьому місці цілорічно було гамірно, весело і щоб ця пластова оселя повнилася пластовим людом. Добре пам’ятаю, коли у липні 1991 року вперше побував на «Соколі». Тут були суцільні хащі. Не було жодної оселі. Сьогодні ми бачимо те, що є, і можемо висловити високі слова вдячності всім, хто доклався до розбудови табору», – відзначив Олександр Сич.

Депутат обласної ради Володимир Семко, зусиллями якого у значній мірі «Сокіл» і було відбудовано, зауважив, що одним з головних завдань, які ставили перед собою ентузіасти, а до реалізації проекту різною мірою долучилися пластуни з багатьох країн світу, було відновлення «Соколу» таким чином, як він функціонував до 1939 року, коли табір власне й було зруйновано більшовиками.

З нагоди освячення відбудованого пластового табору, а також освячення відновленого Богуславом Любівим першого пластового прапора, під яким ще з часу заснування організації молодь складала свої присяги, до «Соколу» з усіх куточків України з’їхалися пластуни. Завітала до Гриньківців і численна українська діаспора.

Виступаючи перед присутніми із вітальним словом, Олександр Сич зауважив: «Я з гордістю одягаю пластову сорочку. Можливо, не так часто, як мені цього хочеться. Але коли її зодягаю, горджусь тим, що є пластуном, що маю можливість чимось допомогти, посприяти «Пласту». Завдячую йому усім своїм успіхам і в той же час усі можливі помилки розцінюю як виключно власні прорахунки».

Олександр Сич також відзначив, що сьогодні і в складі Івано-Франківської обласної ради, й органів місцевого самоврядування інших рівнів є пластуни. «Це ті депутати, на яких ніхто ніколи не покаже пальцем, мовивши, що вони недисципліновані, недобросовісні або ж мало працездатні», – наголосив голова обласної ради. Разом з тим, Олександрові Сичу хотілося б, щоб у кожній сфері суспільного життя кількість осіб, до виховання яких долучився «Пласт», була значно більшою.

«Якщо ми всі щиро прагнемо, щоб Українська держава була могутньою, щоб вона була цивілізованою, соціальною, правовою, то вона не стане такою сама по собі. Її необхідно створити. Я переконаний, творити нову Українську державу має якісно інша еліта, еліта, завдання по вихованню якої у значній мірі ось уже протягом століття виконує «Пласт», – наголосив Олександр Сич. На його думку, українська нація в недовгому часі обов’язково дочекається моменту, коли її президентом стане пластун – особа, вихована на шляхетних пластових принципах уже у незалежній Україні.

За інформацією прес-служби обласної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!