Газета по-надвірнянськи
 

Панахида під Страгорою

10 серпня 2012, 11:07 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 724 переглядів

Нещодавно жителі села Стримба запалили свічку пам`яті на місці, де трагічно обірвалося життя воїнів УПА  Левка Келимана та Михайла Юркевича. Хрести, які увіковічнюють пам`ять борців за волю України, розташовані далеко в лісі, під Страгорою.

Біля пам`ятного хреста. Світлина Івана Тимінського

Парафіальна хода розпочалася о 14-ій год., люди йшли, співаючи повстанських пісень зі сльозами на очах.

На місці кровопролиття о. Василь Іроденко, парох с. Стримба, відправив панахиду і вкотре наголосив, що нашою волею ми зобов’язані тим,  котрі боролися, не шкодуючи життя, і закликав до спільної  молитви за душі померлих.

У заході взяли участь близько півсотні односельців, серед яких Стримбівський сільський голова Любомир Дубіщак, депутати районної та сільської рад Сергій Штогрин і Володимир Коцько.

У душі кожного із присутніх, який долучився до молитви, запанували і гордість  за патріотів, котрі своєю сміливістю виборювали для нас волю, і сум – адже життя воїнів було нелегким і, здебільшого, трагічним.

Атмосферу наповнив ліричністю прочитаний Дмитром Угринюком вірш на прославу тих, котрі пролили кров за Україну, і примусив замислитись над тим, що ми зробили для нашої волі.

Жителі с. Стримба планують вкотре зібратися для спільної молитви на Покрову, 14 жовтня, і закликають узяти в ній участь усіх небайдужих, щоб схилити голову перед  нашими земляками-патріотами за їхні героїчні вчинки.

Юлія МАНКЕВИЧ,

студентка Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича,

с. Стримба.

Від редакції. Автор цієї публікації Юлія Манкевич завтра стає на весільний рушник. Вітаємо і бажаємо новій українській сім`ї щасливої долі у рідній незалежній Державі, за волю якої віддав життя її родич Михайло Юркевич та його побратими-повстанці.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!