Газета по-надвірнянськи
 

Первинна реєстрація – безкоштовна

3 серпня 2012, 12:06 | Рубрика: Влада, Закон Версія для друку Версія для друку 771 переглядів

19 квітня 2012 р. набрав чинності Закон України «Про громадські об’єднання», який прийнятий Верховною Радою України 22 березня ц. р. і набуде чинності з початку 2013 року.

Відповідно до цього закону громадське об’єднання організаційно-правовою формою може утворюватись як громадська організація або громадська спілка, засновниками яких є фізичні та юридичні особи приватного права. За його нормами громадське об’єднання може здійснювати свою діяльність як із статусом юридичної особи, так і без нього. Засновниками можуть бути 2 особи. Громадським об’єднанням надано право і можливості діяти на всій території держави незалежно від місця та рівня їх реєстрації (хоча як це відбуватиметься на практиці – відповіді у законі поки що нема). Якщо вони створені зі статусом юридичної особи і статутом передбачено здійснення підприємницької діяльності, це право може реалізовувати безпосередньо об’єднання.

Нововведенням є те, що у разі неподання відповідних документів для первинної реєстрації громадського об’єднання, яка є відтепер безкоштовною, протягом 60 днів з дня утворення, воно вважається не утвореним. Оплата справляється у випадку внесення змін до статуту, видачі дублікату оригіналу свідоцтва про реєстрацію чи статуту. Скорочено термін реєстрації громадських об’єднань до 7 днів та вказано перелік документів для реєстрації. Також у законі зазначено підстави, які можуть бути причиною відмови в реєстрації або відправлення документів на доопрацювання.

Передбачено такий вид припинення громадського об’єднання, що має статус юридичної особи, як реорганізація шляхом приєднання його до іншого об’єднання аналогічного статусу. Перевірка статусу громадського об’єднання здійснюватиметься винятково на відповідність Конституції та прийнятому Закону України «Прo громадські об’єднання», а не підзаконним нормативним актам.

Розширено також перелік відомостей, які мають бути у статуті, зокрема, порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності керівних органів об’єднання та розгляду скарг.

Важливо, що відповідно до п. 4 Розділу V «Перехідні та прикінцеві положення» Закону, статути (положення) громадських організацій, спілок мають бути приведені у відповідність із новим законом протягом 5 років із введення його в дію.

Відділ з питань внутрішньої політики і зв`язків із громадськістю апарату РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!