Газета по-надвірнянськи
 

Про дотримання вимог Конституції України щодо функціонування державної української мови в Івано-Франківській області

31 серпня 2012, 12:21 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 905 переглядів

Рішення 17-ої сесії Івано-Франківської обласної ради № 606-17/2012 від 23 серпня 2012 р.

Верховна Рада України неконституційним протизаконним шляхом прийняла антиукраїнський Закон «Про засади державної мовної політики», спрямований на підривання національних основ Української держави. Як засвідчили рішення багатьох обласних і міських рад, цей закон спрямований не на задекларований у ньому захист мов національних меншин, а на реалізацію грубої експансії російського шовінізму, на русифікацію України, на збурення міжетнічного протистояння з метою відведення уваги суспільства від антинародної політики владної верхівки.

Івано-Франківська обласна рада 05.07.2012 року прийняла рішення № 581-16/2012 «Про невизнання законопроекту «Про засади державної мовної політики», прийнятого з грубим порушенням Конституції України». В ухваленому зверненні зазначалося, що відповідно до статті 60 Конституції України ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази, а за їх віддання та виконання настає юридична відповідальність. Зважаючи на це, обласна рада вказала, що прийнятий закон не підлягає виконанню на території  Івано-Франківської області.

За підсумками Всеукраїнського перепису населення 2001 року українців на території області проживає 1371,2 тис. осіб, що становить 97,5 % усього населення (1406,1 тис. осіб).

З огляду на вищесказане, відповідно до статей 10, 60 Конституції України, ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада вирішила:

1. Вважати Закон України «Про засади державної мовної політики» таким, що не підлягає виконанню на території Івано-Франківської області.

2. Визначити, що єдиною мовою офіційної діяльності в області підприємств, установ та організацій усіх форм власності, мовою діловодства є державна українська мова.

3. Рішення обласної ради надіслати Верховній Раді України, Президентові України, обласним радам інших областей України та оприлюднити на офіційному сайті обласної ради і в засобах масової інформації.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради Василя Гладія.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!