Газета по-надвірнянськи
 

Про обов’язкове зупинення виконавчого провадження

17 серпня 2012, 11:08 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 1,825 переглядів

Під час виконання судового рішення іноді виникають такі обставини, які призводять до зупинення виконавчого провадження. Закон України «Про виконавче провадження» передбачає вичерпний перелік підстав для зупинення виконавчого провадження. У ст. 37 Закону вказано обставини, що зумовлюють обов’язкове зупинення виконавчого провадження (наявність хоча б однієї з них зобов’язує державного виконавця зупинити виконання рішення).

Найпоширенішими випадками цього є смерть, оголошення померлим чи визнання безвісно відсутнім стягувача або боржника, або припинення юридичної особи, якщо встановлені судом правовідносини допускають правонаступництво (виконавче провадження зупиняється до моменту визначення правонаступника); проходження боржником строкової військової служби у Збройних силах України, чи на прохання стягувача, який проходить строкову військову службу в Збройних силах України (до закінчення строку проходження такої служби); зупинення судом стягнення на підставі виконавчого документа; прийняття судом до розгляду скарги на постанову органу посадової особи); уповноваженої розглядати справи про адміністративні правопорушення (до розгляду питання по суті); зупинення судом реалізації арештованого майна (до вирішення питання по суті); прийняття судом до розгляду касаційної скарги прокурора на рішення суду (до закінчення його розгляду судом); надання судом, який видав виконавчий документ, відстрочки виконання рішення (до закінчення того часу, на який відстрочку було надано).

Про зупинення виконавчого провадження державний виконавець повинен винести вмотивовану постанову, яку затверджує начальник або заступник начальника відповідного відділу ДВС та надіслати у триденний строк її сторонам. Постанову про зупинення виконавчого провадження з підстав, передбачених ст. 37 Закону, державний виконавець зобов’язаний винести не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про наявність таких підстав.

Упродовж строку, на який виконавче провадження зупинено, проте накладений державним виконавцем арешт на майно боржника (у т. ч. на кошти на рахунках та вкладах боржника в установах банків та інших фінансових установах) не знімають. Також у період зупинення виконавчого провадження державний виконавець не втрачає свого часу звертатися до суду в порядку, встановленому Законом, а також вживати заходів щодо розшуку боржника (його майна) або перевірки його майнового стану.

Після усунення обставин, які стали підставою для зупинення виконавчого провадження, державний виконавець протягом трьох днів із моменту, коли йому стало про це відомо, зобов’язаний своєю постановою поновити виконавче провадження за власною ініціативою або за заявою стягувача (при цьому копію постанови надіслати сторонам у триденний строк).

Віталій МИХАЙЛЮК,

державний виконавець ВДВС Надвірнянського райуправління юстиції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!