Газета по-надвірнянськи
 

Шануймо Прапор рідної Держави

31 серпня 2012, 12:19 | Рубрика: Духовність, Свята Версія для друку Версія для друку 852 переглядів

Уже дев`ятий рік 23 серпня ц. р. святкуємо День Державного Прапора України. Цьогоріч Надвірна хоч небагаточисельною, але дружною громадою зібралася на майдані Шевченка.

До пам`ятника Великому Кобзареві від освяченого торік каменя на місці майбутнього пам`ятника Борцям за волю України урочистою ходою представники громадських організацій несли полотнище Державного прапора.

Синьо-жовтий стяг на вулицях Надвірної

Почесну місію підняття прапора виконали перший заступник голови РДА Степан Іроденко, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Ігор Писклинець та Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович.

У вітальному слові заступник голови РДА Богдана Ковалюк побажала присутнім, передусім, щастя, бо тільки щаслива нація зможе побудувати переможну Україну. А сльози на очах під час підняття прапора назвала сльозами єдності, яка є запорукою успішної розбудови держави.

До єдності закликав і заступник керівника виконавчого апарату, депутат районної ради Ігор Писклинець. Акцентував, що є ще політичні сили в Україні, які ставлять під сумнів нашу державну символіку, але ми гордимося нашим синьо-жовтим стягом і знаємо, що він – честь і гідність нації.

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович поінформував, що у надвірнянців запозичили досвід святкування Дня Державного Прапора міста-партнери із Польщі та Чехії. Небезпідставно він дорікнув краянам за нечисленність на майдані. Не можна допускати байдужості ні щодо захисту української мови, ні щодо інших національних інтересів.

Начальник відділу державної виконавчої служби райуправління юстиції Олег Маковійчук в історичній довідці підкреслив значимість державної атрибутики на різних етапах боротьби за Державність.

Голова громадсько-полі­тичної ради району Ярослав Лесюк нагадав, що синьо-жовте полотнище на майдані – те саме, яке торік урочисто освятили, і його розмір – 72 квадратних метри. Також закликав не зволікати з будівництвом пам`ятника Борцям за волю України.

Завершив урочистості святковий концерт з участю народних муніципального оркестру народної музики «Аркан» і танцювального колективу «Горянка», гурту вояків УПА «Заграва» та славнозвісної «Шовкової косиці» районного будинку культури.

Орися СПІВАК (текст)
Василь ІВАСЮК (світлини)
«Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!