- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Славному Яремче – 225

Posted By Модератор On 03.08.2012 @ 12:15 In Влада,Свята,Тема дня | No Comments

[1]

У парку кам`яних скульптур – Довбушева бартка із чересом і пістолем

У минулу суботу і неділю святкували цю славну дату. Свято ознаменувалося відкриттям парку кам’яних скульптур, концертом самодіяльних колективів і народних артистів України Тараса Петриненка і Тетяни Горобець.

День міста Яремче пройшов під гаслом «Наші герої: Олекса Довбуш і опришки». Організатори хотіли донести до численних глядачів, що саме опришки та їхня визвольна боротьба є славною сторінкою історії Карпатського краю. Ці відважні і нескорені леґіні уособили народну силу та відвагу і в нелегкий час поневолення поляками піднеслися як символ народного гніву і непокори чужоземцям. Їхній славний ватажок Олекса Довбуш є шанованим героєм народних переказів і легенд.

Над створенням парку кам’яних скульптур «Гуцульські легенди» працювали такі визнані архітектори як Володимир Шолудько, Василь Корчовий, Василь Гурмак та інші. Тут є і бартка із чересом і пістолем, міфічна богиня Дана, чарівне коло Аркана, символи Орла (свобода), Олекса Довбуш із Дзвінкою, Мольфар.

[2]

Розмаїття святкової торгівлі

– Ми сьогодні уперше проводимо День міста у такому тематичному напрямку, – розповідає Яремчанський міський голова Василь Онутчак. – Свято присвятили опришківському рухові. Мета заходів – відродити нашу історію, бо найсвятішим завжди залишався захист своєї волі і землі. Сьогодні покажемо молоді наші звичаї і традиції.

Приїхали привітати яремчанців голови міст-побратимів Альверні і Намислима із Польщі, з останнього прибуло ще й три естрадні колективи. Святкування відбулося завдяки доброчинній допомозі. Василь Онутчак побажав гостям гарного відпочинку і насолоди від концертної програми, а яремчанцям – продовжувати вкладати свою душу у розвиток і красу рідного міста.

[3]

Міський голова Василь Онутчак з микуличинськими митцями

У соціально-економічному плані сталися приємні зрушення за останній рік роботи. У Микуличині, зокрема, запрацювала лінія з виготовлення паливних брикетів, – зазначає Василь Онутчак. – Вона забезпечує паливом котельні загальноосвітніх шкіл Татарова, Ворохти, частково Микуличинську і Татарівську лікарські амбулаторії. На базі приватних підприємств у Ворохті розвиватимемо меблеву галузь. Великого значення надаємо вкладенню інвестицій. – Одним із таких проектів є будівництво аквапарку у мікрорайоні Дори. Збудуємо і канатно-крісельну дорогу, яка проходитиме від ресторану «Гуцульщина» до гори Щівки. Готують проекти і шукають інвестора. Необхідно впорядкувати комерційно-торгову діяльність у центрі Яремчі, а також відновити роботу кінотеатру й індустрію розваг у місті.

[4]

Трембітар із Яблуниці Василь Щербанюк

А далі дійство перемістилося до майдану Свободи, де кожен міг посмакувати запашним банушем, яким щедро пригощали очільники органів місцевого самоврядування Яремчанської міської ради. Після цього розпочалося мистецьке дійство у виконанні артистів народної самодіяльності Микуличина, Татарова, Яблуниці, Поляниці та Яремчі. На розкішній сцені співали, танцювали, розігрували сценки, нагороджували активних учасників суспільно-громадського життя грамотами і подяками.

[5]

Слово Тараса Петриненка  для надвірнянських телеглядачів

Народний артист України Тарас Петриненко зазначив, що на цьому величному святі він завдяки міській владі і головному режисеру-постановнику свята, народному артистові України Василеві Вовкуну. – Щоб підтримувати такий високий рівень майстерності, – продовжує Тарас Петриненко, – час від часу запитую у свого сумління: чи все у порядку? Якщо воно відповідає, що все гаразд, тоді можна продовжувати жити і творити. Я можу спокійно дивитися у вічі слухачам, хочу донести до них свої думки, биття свого серця, те, що бачимо і чим живемо.

Яремчанський міський голова Василь Онутчак коротко поринув в історію рідного міста і тлумачення його назви: «Тут панував дух Західно-Української Народної Республіки, Української Повстанської Армії. Цим ми сьогодні живемо і прагнемо, щоб ми жили заможно й у красивій державі. Заступник голови ОДА Роман Іваницький передав щирі вітання від голови ОДА Михайла Вишиванюка із побажаннями добра, здоров’я на многії літа, слави і процвітання нашій Україні.

[6]

Василь Вовкун і Євген Нищук

В Яремчі відбулася прем’єра історичного міфодійства, своєрідної гуцульської міфо-опери-dance «Оле» (Олекса Довбуш). Музику до цієї опери написав Володимир Павліковський та використано народну. Як розповів актор театру і кіно Євген Нищук (пам`ятаєте: голос Помаранчевого Майдану у 2004-му?), вони намагалися відтворити легенду про Олексу Довбуша. Це історичне міфодійство у стилі танців і сучасне трактування легенди. І саме під час прем’єри глядачі насолодилися виставою у виконанні Національного академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія» (художній керівник та диригент народний артист України Петро Князевич). Режисер-постановник дійства, автор лібретто за мотивами Богдана-Ігоря Антонича, Гната Хоткевича і Василя Герасим`юка – народний артист України Василь Вовкун, балетмейстер – народний артист України Іван Курилюк.

[7]

І задзвенів красень-фонтан

У рамках святкування відбулися опришківські гуляння та Всеукраїнська наукова конференція із нагоди 290-річчя від дня народження Василя Баюрака – побратима Олекси Довбуша, а також молитва за Україну, гала-концерт учасників Першого Карпатського мистецького фестивалю-пленеру «Карпати Арт», футбольний матч між командами ветеранів Яремчі і Делятина, дискотека за участі гуртів із Європи.

Славно відсвяткувало гірське і горде Яремче і віримо, що у ньому й надалі житиме карпатський дух і колорит. Дух Олекси Довбуша і Василя Баюрака. Невпокорений дух України.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2012/08/slavnomu-yaremche-225/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/08/P1010038_1.jpg

[2] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/08/P1010061.jpg

[3] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/08/P10100861.jpg

[4] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/08/P1010095.jpg

[5] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/08/P1010107_1.jpg

[6] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/08/P1010117_1.jpg

[7] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/08/P1010058.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.