Газета по-надвірнянськи
 

Тромбофлебіт

17 серпня 2012, 11:09 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 682 переглядів

Тромбофлебіт – запальне захворювання вен з утворенням у них тромба. Причини захворювання: варикозна хвороба; сповільнення руху крові по венах; зниження реактивності організму; інфекція; зміна складу крові; підвищення її згортальності; порушення цілісності стінок судин. Найчастіше зустрічається тромбофлебіт поверхневих і глибоких вен.

Тромбофлебіт поверхневих вен починається незначними вираженими болями по ходу поверхневих венозних судин – у більшості на внутрішній поверхні гомілки і стегна, рідше – на задній поверхні гомілки.

Тромбофлебіт глибоких вен у перші дні відмічається сильними болями в кінцівці, температура підвищується до 39,5-40°С, спостерігається значний набряк всієї кінцівки в порівнянні із здоровою кінцівкою, шкіра на ній стає напруженою, блискучою, блідою, інколи синюшною. Поражена кінцівка звичайно холодніша від здорової. У випадках переходу гострого тромбофлебіту в гнійний спостерігається розвиток численних гнійників по ходу тромбованої вени, що може привести до флегмони кінцівки. Термін протікання тромбофлебіту глибоких вен від 10 днів до 3 місяців і більше. Звертатися до хірурга загального профілю, або безпосередньо до судинного хірурга (ангіолога).

При появі перших симптомів захворювання необхідно викликати лікаря додому або швидку медичну допомогу. В очікуванні візиту лікаря треба дотримуватись строгого ліжкового режиму і надати кінцівкам підвищеного положення.

При розвитку тромбофлебіта особливо глибоких вен необхідна негайна шпиталізація, строгий ліжковий режим і підвищення положення кінцівки для запобігання виникнення емболії.

Володимир НЕЙЛИК,

лікар-хірург центральної районної лікарні.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!