Газета по-надвірнянськи
 

Урок народознавства з Марією Буняк

3 серпня 2012, 11:40 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 738 переглядів

У липні в читальному залі Тисменичанської бібліотеки відбувся урок народознавства «Душа на полотні» з участю жительки нашого села, ветерана праці, майстра-художника ручної  вишивки Марії Буняк.

Присутні з цікавістю слухали її історію життя і творчості. Ще з раннього дитинства вона взяла до рук голку, захоплюється вишивкою, оволоділа різними техніками вишивки. Усе життя пройшло її у вишиванні. Роботи розійшлися по цілому світі, знаходяться в музеях Івано-Франківська, Косова, Києва, прикрашають храм рідного села, сусіднього села Камінне та храм у Франції. Носять люди її вишиванки по всій Україні, зігрівають душу людям у Молдові, Італії, Америці. І тепер, у свої поважні 77 років, ця жінка створює прекрасні вишивки на полотні. Прищепила Марія Петрівна цю любов до вишивки і своїм онучкам та правнучкам, а ще любов до пісні, бо п. Марія чудово співає.

Звучали на народознавчому уроці вірші та пісні про вишиття. Заспівала для присутніх і Марія Петрівна. Розповідала казки та легенди, які викликали сльози на очах у людей.

Прикрасила зал виставка «Життя у вишивці, а вишивка – життя». Привертали увагу нагороди, відзнаки, грамоти, вишиті роботи майстрині.

Галина КУШНІРЧУК,

бібліотекар Тисменичанської бібліотеки-філії.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!