Газета по-надвірнянськи
 

В обласній раді обговорили проект Програми захисту і розвитку української мови на території Івано-Франківської області

17 серпня 2012, 11:52 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 679 переглядів

У п’ятницю, 10 серпня ц. р., в Івано-Франківській обласній раді відбулася нарада-семінар керівника виконавчого апарату депутата обласної ради Василя Скрипничука із заступниками голів, керівниками виконавчих апаратів районних рад, секретарями міських рад міст обласного значення.

Головне питання – розгляд та внесення пропозицій до напрацьованого виконавчим апаратом обласної ради проекту обласної Програми захисту і розвитку української мови на території Івано-Франківської області на 2012-2015 роки.

Ініціатива розроблення та прийняття такої програми належить голові обласної ради Сичу Олександру Максимовичу.

Мета програми – створення необхідних умов для захисту і розвитку української мови на теренах Івано-Франківської області.

Програмою передбачено створення нормативно-правової бази для захисту і розвитку української мови на теренах Івано-Франківської області, збагачення духовного потенціалу молодого покоління шляхом створення україномовного продукту в місцевому телерадіопросторі, придбання й популяризація матеріалів з функціонування мови у суспільстві, створення електронної бібліотеки української літератури, популяризація сучасного українського мистецтва, підтримка української мови як запоруки соборності української держави.

Як відзначив Василь Скрипничук, повноцінне функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя є гарантією збереження ідентичності української нації, політичної і державної єдності України.

 –Аналіз сучасної мовної ситуації в країні, прийняття з грубим порушенням Конституції та законодавства України Закону України «Про засади державної мовної політики» свідчать про наявність політичних спекуляцій та сепаратистських настроїв у питаннях її використання, що суперечить інтересам національної безпеки України, ставить під загрозу її суверенітет і може призвести до поступового зникнення з етнічної і політичної карти Європи української нації. Задля усунення такої загрози розширення сфери застосування української мови, прискорення формування українського мовно-культурного та мовно-інформаційного простору є просто необхідним, – наголосив голова обласної ради Олександр Сич.

Прес-служба обласної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!