Газета по-надвірнянськи
 

Віддаймо шану Героям нації у рік 70-ліття створення УПА

3 серпня 2012, 12:07 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 792 переглядів

За визначенням Головної Команди УПА, день Святої Покрови 14 жовтня 1942 р. є офіційним Днем створення УПА і у цей день потрібно відзначити 70-ті роковини. Святкуванню треба надати всенаціонального характеру. Залучити до співпраці всі громадські організації: не тільки Братство вояків ОУН-УПА, а й ради старійшин м. Надвірна і району, ради ветеранів, молодіжні формування та ін.

Надаючи цьому святкуванню всенаціонального, громадського, масового характеру, необхідно створити організаційний комітет із розробки відповідної програми. Провести сходження до криївок «Грома» на гору Березовачка, «Пімсти» – Сітний Верхглубокий, «Орла» – Кедринець, «Чуприни» – Зубричний на території Зеленської сільської ради та до інших пам`ятних місць. Вимагати від Верховної Ради України визнання УПА воюючою стороною проти фашизму і більшовизму за вільну Україну згідно з Гаазькою конвенцією.

70-річчя УПА урочисто відзначити великою маніфестацією з прапорами під девізом декалога ОУН «Здобудеш Українську державу або згинеш у боротьбі за неї». Саме з такої філософії життя зродилася УПА.

А 15 жовтня ц. р. о 13-ій год. виповниться 53 роки, як у Мюнхені від московської злочинної руки трагічно загинув голова Проводу ОУН, Провідник української революційно-визвольної боротьби, Великий Син українського народу Степан Бандера. Москва застосувала найжорстокіший ганебний метод, спрямований на знищення українського народу, вбиваючи і знищуючи провідників і керівників української визвольної боротьби.

Степан Бандера був найкращим вицвітом свого покоління. Він ще за свого життя був, є і буде в майбутньому натхненником й уособленням цієї нашої особливої доби та фактичним і духовним провідником непереможних сил цього часу, що триває і триватиме аж до остаточної перемоги України і побудови передової європейської держави. Степан Бандера загинув, але дух його живе і веде народ до остаточної побудови цілком незалежної України.

53-ю річницю смерті вбитого ворогом Провідника вшануймо своєю жертовністю і працею для розвитку України. Цей день, понеділок, 15 жовтня, варто визнати Днем жалоби, в якому стриматись від усяких розваг. Замовити на той день панахиду за упокій душі Степана Бандери і всіх полеглих воїнів ОУН-УПА та взяти в ній організовану участь.

Микола СІЩУК,

в. о. голови старійшин Надвірнянського району.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!