Газета по-надвірнянськи
 

Віктор Ющенко: «Мета парламентських виборів – обрання не політичних лідерів, а політичних цінностей»

31 серпня 2012, 12:11 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 731 переглядів

У понеділок, 27 серпня в Івано-Франківську відбулася прес-конференція та зустріч Віктора Ющенка з громадськістю Прикарпаття. Вони стали візитівкою його першої агітаційної поїздки у рамках парламентської виборчої кампанії-2012. Для презентації очолюваного «Союзу патріотичних сил «Наша Україна» Віктор Ющенко не випадково обрав Галичину, бо саме наш край є базовим для національно-демократичних сил України.

Віктор Ющенко під час прес-конференції в Івано-Франківську

У зустрічі з громадськістю Прикарпаття взяли участь також депутати обласної ради від фракції «Наша Україна» і кандидати у народні депутати України у мажоритарних округах нашої області від цієї політичної сили, а також лауреати Шевченківської премії Степан Пушик і Михайло Андрусяк. Від Надвірнянщини були присутні активісти «Нашої України» та Української Народної Партії на чолі з керівниками цих районних партійних організацій депутатами районної ради Володимиром Іванчуком та Ігорем Андруняком.

Від імені Віктора Ющенка поклали квіти до пам`ятника Іванові Франкові у день 156-ї річниці народження Великого Каменяра. Приємним моментом початку зустрічі з прикарпатцями став невеличкий діалог й обмін подарунками третього Президента України із семирічним хлопчиком із Коломиї, якого народила мати – учасниця Помаранчевого майдану невдовзі після цієї величної для України події.

Як відомо, щороку напередодні річниць проголошення Декларації про незалежність України чи самого свята Незалежності України Віктор Ющенко зі своїми однодумцями піднімався на Говерлу. Цього року таке сходження не відбулося. А з чим звернувся б він до українців з найвищої точки Держави – запитали журналісти Президента України 2005-2010 років. Українська нація повинна провести таку мудру політику, щоб у вищій політичній лізі керувала і працювала політична сила, яка б відстоювала державну, українську, національно-ідеологічну позицію. Маємо дати відповідь, як консолідувати суспільство, як розвинути внутрішню солідарність нації. А для цього Державі потрібно розвиватись у трьох напрямках: продовжувати національне відродження, повернутись і відстоювати політику демократії і свободи, а також не звертати з курсу євроінтеграції.

Екс-Президент відзначив, що високих соціальних стандартів не досягла ні одна країна з авторитарною формою правління. Він залишається переконаним, що на першому плані має залишатися національна державницька консолідація нації, якій під силу стануть і революційні економічні зрушення. Цю думку він ілюстрував таким прикладом. У 2005 році, коли він прийняв Україну як Президент, доля іноземних інвестицій складала в Україні 6,7 млрд. доларів, а коли закінчився його президентський термін, то ця цифра сягнула 30 млрд. доларів. Ці кошти виділяли з огляду на оновлений політичний курс Української держави, для якого характерна демократія і свобода.

Справжню національну політику в Україні може запропонувати лише об`єднання патріотичних сил «Наша Україна», в яке увійшли три політичні партії – «Наша Україна», Українська Народна Партія і Конгрес Українських Націоналістів, а також 37 громадських організацій, які сповідують національну ідеологію, зокрема, «Просвіта», «Меморіал», «Союз офіцерів України», інші молодіжні громадські організації патріотичного спрямування, наголосив Віктор Ющенко.

Відповідаючи на запитання про лідерів політичних сил та громадських діячів, які були активістами Помаранчевого майдану, а зараз і раніше «дипломатично» віддалилися від нього, Віктор Ющенко зазначив, що ті, котрі відійшли від нього, завжди стояли за його спиною і вони виявилися не готовими працювати в урядових структурах у нових умовах. У них, на жаль, переважило персональне «еґо», не вистачило сил пожертвувати себе для державницької праці, натомість, перемогло бажання отримати будь-яким чином керівне крісло для себе і для «друзів». Жодний політик, який покинув «Нашу Україну», не сказав, що Ющенко зрадив програмі та ідеям Помаранчевого майдану. Ахіллесовою п`ятою такої ситуації стало те, що не існувало єдиної державницької ідеологеми, зокрема, політичної партії, яка б взяла на себе персональну відповідальність за державу. Політика породжує непрості мотиви і стосунки. Тому з надто раціональними, розрахунковими, меркантильними людьми непросто доводилось працювати у період свого президентства.

Віктор Ющенко критично висловився про нинішній курс Президента В. Януковича і чинного Уряду, а також про об`єднану опозицію. Він переконаний, що сьогодні в країні відбувається не стабілізація, як про це заявляє влада, а, навпаки – і політична, і економічна ситуація погіршується, країна фактично перебуває в міжнародній ізоляції, руйнується все національне. «Патріотичні сили тому й об`єдналися в «Нашій Україні», щоб дати відповідь на ці виклики – якісно змінити державну політику та повернути Україну на незворотний шлях демократії, добробуту та європейського розвитку», – стверджує Віктор Ющенко.

Лідер «Нашої України» вважає, що «відповідь на звільнення Тимошенко може дати лише демократія». «Ти­мошенко сиділа при Кучмі, сидить при Януковичу. При Ющенку Тимошенко двічі була Прем`єр-міністром… Робіть висновки самі, хто її зрадив. Не в Ющенку проб­лема. Велика проблема у зрадниках і «тушках», яких Тимошенко привела до влади. Кочубеї її зрадили», – заявив екс-президент.

Головною ознакою своєї нинішньої команди третій Президент України вважає «національну особливість і національний інтерес». Бо для нас суверенітет України – це найвища цінність, а не предмет для політичних торгів, як для інших політичних команд. Для нас мова – це не лише можливість українців спілкуватися один з одним, а надважливий державоутворюючий фактор, фундамент національного суверенітету. Тому держава повинна оберігати і розвивати національну мову, наповнювати нею усі сфери українського життя. Тут Віктор Ющенко вказав на те, що самих голосів Партії регіонів, комуністів і литвинівців ніяк не вистачило б для прийняття так званого «мовного» закону, допомогли їм у цьому і «тушки». Лідер «Нашої України» висловив подивування, що у суспільстві немає тверезого, свідомого і всебічного підходу професійних журналістів, політиків, свідомих громадян до прийнятого «мовного» закону. Ніхто не виступає за обмеження для українців знати багато мов. Але суть і патріотична істина у тому, що ідентифікацією громадянина України є для нього єдина державна українська мова. Ще сто років тому відомий державний і релігійний діяч Іван Огієнко стверджував, що на шкалі національних цінностей найвищою є мова, яка є націєутворюючим фактором. Адже нація – це, передусім, спільнота, поєднана рідною мовою. Ми зараз перебуваємо на шляху від населення до нації. За переконанням Ющенка, те, що робить зараз влада, це не русифікація, а деукраїнізація, тобто свідоме і планомірне звуження сфери вживання української мови. І, на жаль, цьому потурають українці.

Ми говоримо про національну економіку, наголосив лідер «Нашої України». – Наша стратегія – економічний націоналізм, який наповнить український ринок українською продукцією, створить потужний середній клас, підтримає національного виробника, а разом з тим забезпечить робочі місця, наповнить державний бюджет. Ми прагнемо, щоб Україна чимшвидше повернулась додому, в Європу і стала однією з найрозвинутіших демократичних правових держав.

Що стосується років його президентства, то Віктор Ющенко зазначив, що йому не соромно ні за один день його керівництва Державою. Бо якщо взяти економічний блок, то мінімальна пенсія зросла у понад 5 разів або в середньому на 100 відсотків щороку. А за нинішнього уряду – зростання на 10-12% на рік. Аналогічно можна продемонструвати темпи зростання мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму, виділення коштів на популяризацію вітчизняної книговидавничої продукції, фінансування спорту тощо. Скажімо, за оцінкою міжнародної організації «Репортери без кордонів», за станом свободи преси Україна за Ющенка перебувала на 89-му місці у 2009 році, за Януковича – на 131-му у 2011 р., тобто падіння на 42 позиції. 32 тисячі матерів за правління Ющенка отримали почесне звання і відповідну фінансову підтримку як матері-героїні.

Ті чи інші політики ведуть себе таким чином, зокрема, проводячи свій антиукраїнський курс тому, що так поводять себе і люди – громадяни України. Чому ми йдемо дорогою війни, протистояння, а не шляхом політики об`єднання, запитував Віктор Ющенко. А варто проводити солідарну політику – мовну, культурну, євроінтеграційну. І вибір тут не в політичних конкретних обличчях, а у виборі оновленого політичного курсу держави. Потрібен національний діалог. Саме таким шляхом пішла сусідня Польща. Що стосується змін до чинної Конституції України, то екс-президент вважає, що рух вперед буде через Конституцію і він особисто виступає за парламентську демократію, бо концентрувати владу в одних руках це є небезпечним і веде до диктатури. Західна демократія пропонує: йдіть дорогою посилення демократії. Якби в нас посилювалась защораз демократія, то ми не мали б перевернутої піраміди місцевого самоврядування, недосконалої вертикальної системи правоохоронних органів тощо. Тому Віктор Ющенко наголошує, що основною метою виборів до Верховної Ради України у жовтні цього року є «обрання не політичних лідерів, а політичних цінностей» і що «Наша Україна» є шансом осмислення того, що ми обираємо. Треба українцям дати право вибору і не казати про технічне відбирання голосів. Проект «Нашої України» – один з оригінальних політичних проектів, який забезпечує політичний вибір. «Наша Україна» завжди привносила демократію у владу, а також великі приклади національного відродження і є силою, яка сповідує європейські цінності.

Віктор Ющенко підтвердив свою думку, що 70-ліття створення Української Повстанської Армії є світлою і легендарною сторінкою становлення Української держави. Він вважає, що у Другій світовій війні воювали не дві, а три сторони, у т. ч. УПА. Він переконаний, що доживе до тих пір, коли знайдуться в Україні політичні сили, які визнають УПА воюючою стороною і відбудеться примирення сторін, які нині перебувають у протистоянні між собою. Приклад такого примирення і визнання є у Польщі, Іспанії та інших державах. Звідси випливає ще одне нинішнє завдання – повертати історичну національну справедливість і шанувати своїх національних героїв. Такими героями та історичними подіями є для українців Батурин, Крути, Базар, українські князі і гетьмани, Українські Січові Стрільці, герої Холодного Яру, УПА, Мазепа, Коновалець, Бандера, шестидесятники та інші важливі історичні віхи в розвитку України. Що це так є важливо і відповідально, навіть, для новітньої історії України Віктор Ющенко переконався будучи головою правління Національного банку, коли в 1996 році формував портретний ряд гривневих банкнот. Тодішній голова Верховної ради зателефонував Ющенку і запитав його, хто йому дав право малювати зрадників України на грошах. Ющенко відповів: для мене вони – не зрадники і почув у відповідь: певно, ми з вами читали різні історичні книжки. Отакий штрих до того, що ми уже доброго півтора десятка літ користуємося гривневими банкнотами із зображенням справжніх патріотів, лицарів і героїв України.

І хоча становлення громадянського суспільства – процес надто довготривалий, лідер «Нашої України» переконаний, що українство має гарну перспективу і він є великим оптимістом української нації. Тому він хоче зміни влади і перемін, але не хоче війни. Сирійський і туніський варіанти розвитку подій його як демократа принижують і він не є прихильником кризового розвитку подій. І в цьому має досвід виходу із критичних ситуацій під час Помаранчевого майдану. Тому Віктор Ющенко сьогодні звертається до прикарпатців і до всіх українців: не будьте байдужими, захистіть Україну!

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!