Газета по-надвірнянськи
 

Як і з чим зустрічаємо Першовересень?

31 серпня 2012, 12:20 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 943 переглядів

Саме питання про стан готовності закладів освіти району до нового 2012-2013 навчального року та роботи в осінньо-зимовий період – перше і найобширніше з тих, які обговорювали на засіданні колегії райдержадміністрації 27 серпня ц. р. під керівництвом першого заступника голови РДА Степана Іроденка, за участі директора департаменту економіки, заступника голови ОДА, депутата обласної ради Володимира Поповича, Надвірнянського міського, селищних і сільських голів.

Відділ освіти РДА щодо готовності шкіл до нового навчального року інформував про підписання угод на виконання робіт із заміни вікон і дверей у Ланчинській ЗОШ І-ІІ ст., Надвірнянській школі-інтернат, Парищенській, Назавизівській, Чорноославській, Білоославській, Волосівській, Лоївській школах.

Покращено соціально-побутові умови у Білоославській, Пнівській, Пасічнянській, Надвірнянській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Надвірнянському МНВК.

Виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво Молодківської ЗОШ; ремонт санвузлів – у Стримбі та Фитькові. Завершили реконструкцію плавального басейну у Делятинському НВК. Забезпечено належний температурний режим у Делятинській ЗОШ І-ІІІ ст. № 3; ремонт покрівель у навчальних закладах Делятина, Бистриці, Переросля, Камінного, Зеленої; спортзалу у Битківській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1; фасаду Волосівського НВК; електромережі у Чорноославській школі; водопостачання і водовідведення у Цуцилівському НВК. Проведено тендер на будівництво спортзалів у Переріслянській та Зарічанській школах. Оголошено тендер на будівництво приміщення Чорнопотоківської ЗОШ І-ІІІ ст.

Начальник відділу освіти РДА Михайло Винник охарактеризував нинішні проблеми районної галузі освіти. Зокрема, у системі дошкілля: якщо успішно триває будівництво ДНЗ у Білих Ославах і відновив роботу Пасічнянський ДНЗ, то у Пнів`ї необхідно активізувати зусилля для ДНЗ, бо документація уже виготовлена. Не скрізь є можливість розширити чи створити нові групи дошкільнят. Якщо із п`ятилітками проблем менше, то із молодшими дітьми – набагато більше. Просто немає змоги усіх прийняти у ДНЗ. Виникають непорозуміння і з чергою.

Якщо цьогоріч вводять вивчення іноземної мови з першого класу, то у наступному – «Сходинки до інформатики». Потрібно вже думати, як передбачити бюджетні кошти для придбання комп`ютерів та під`єднання до Інтернету.

Не в усіх навчальних закладах ще є теплі вбиральні, а це не сприяє здоров`ю дітей. Посади медсестер є у школах ІІ і ІІІ ст., але не скрізь вони забезпечені окремими кабінетами. Не виправдовують себе малокомплектні класи (троє учнів). Це – індивідуальне навчання. Такі школярі не охоплені вивченням повної програми.

Триває моніторинг якості освіти. Виділені два автобуси для підвезення учнів. Не можуть ними скористатися юні жителі Климпушів с. Бистриці через поганий стан дороги. Поки що невідомо чи довозитимуть дітей із присілка Лази с. Красна. Очікують висновку компетентних служб щодо стану дороги.

Поки що невідомо, як складеться ситуація з харчуванням. Уряд вирішуватиме чи харчуватимуть безкоштовно усіх молодших школярів, чи тільки із малозабезпечених сімей учнів різного віку.

До опалювального періоду, за словами керівника освітньої галузі, школи майже готові. Дрова завезені. Невдовзі завезуть вугілля. Триває підготовка котелень. За пропозицією Володимира Поповича, вирішили через місяць ще раз проаналізувати підготовку навчальних закладів до осінньо-зимового періоду.

Із цього ж питання співдоповідала головний санітарний лікар району Роксолана Іваніщак, акцентуючи на заходах щодо запобігання інфекційних захворювань серед школярів району. Вона відзначила позитиви і негативи щодо: водопостачання та каналізування навчально-виховних закладів; опалення (на окремих котельнях ситуація викликає занепокоєння у спеціалістів санстанції); спортзалів (не оновлено спортінвентар та обладнання); кабінетів хімії (не скрізь є витяжні шафи, умивальники, хімреактиви); кабінетів комп`ютерної техніки (всі вони не паспортизовані); майстерень; медичного обслуговування та організації харчування.

* * *

Питання про забезпечення інвестиційної, науково-технічної та інноваційної діяльності для вирішення питань соціально-економічного розвитку визнали недостатньо підготовленим і його розглядатимуть після проведення спеціальних семінарів.

* * *

Про стан погашення недоїмки, наповнення бюджету Пенсійного фонду та заходи щодо збільшення кількості робочих місць і легалізації трудових відносин інформували в. о. начальника управління Пенсійного фонду України у Надвірнянському районі Світлана Лаптюк і начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Андрій Креховецький. Рішення з цього питання рекомендовано конкретизувати.

* * *

Інформуючи про стан забезпечення окремих категорій населення медикаментами на безоплатній та пільговій основі, головний лікар ЦРЛ Сергій Ємельянчук перерахував усі ці категорії і констатував недостатнє фінансування.

* * *

Начальник загального відділу апарату РДА Ярослав Андріїв підсумував роботу зі зверненнями громадян у першому півріччі 2012 р.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!