Газета по-надвірнянськи
 

Запрошує літературна світлиця

17 серпня 2012, 11:17 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 916 переглядів

Таку назву має спільний проект центральної районної бібліотеки та ТРК «Надвірна», присвячений 25-річчю створення літературної студії «Бистрінь». У краєзнавчому відділі центральної районної бібліотеки журналістка Світлана Гаєвська записує відеосюжети з членами літстудії «Бистрінь».

Працівники краєзнавчого відділу проводять зустрічі, літературні візитівки, творчі вечори з поетами, письменниками нашого краю. Молодь і користувачі бібліотеки мали змогу ближче познайомитися із членами НСПУ України, зокрема, з керівником літстудії Нестором Чиром, Галиною Христан, Марією Дзюбою, Романом Киселюком, а також із Ганною Попович, Оксаною Андрухович, Марією Стефурак та іншими творчими людьми.

На зустрічі з Романом Киселюком та Марією Дзюбою були присутні обдаровані учні Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ст., які читали свої вірші. Поети дали свої зауваження, поради талановитим дітям. Марія Дзюба не тільки читала поезію, але й заінтригувала новиною про свій найновіший роман, який незабаром повинен вийти у світ. Роман Киселюк вразив читачів своїми незвичайними оригінальними віршами з останньої збірки поезій «Post скриптум, любове». Творча зустріч з Оксаною Андрухович не залишила нікого байдужим до її щирої, світлої поезії. Поетеса, лауреат районної премії ім. Надії Попович читала свої вірші, новели, казки, а також розповідала про професію медсестри, яку дуже любить. Зачарувала своїми піснями, віршами, життєвими новелами колоритна жінка, учителька Ганна Попович, яка також вміє гарно вишивати, займається бісероплетінням. Ніжним ліриком, філософом, гумористом розкрив себе перед ауди­торією поет із Верхнього Майдану Ярослав Гайдаш. Наразі він працює над своєю новою збіркою віршів.

Нестор Чир, Мирослава Гордєєва та Михайло Михальчук викликали захоплення у читачів новими збірками поезій – «Білі сльози снігу», «Народження Фенікса», «Пояс Оріона». Свіжим, новим сприйняттям навколишнього світу дивували аудиторію юні обдарування Олександр Букатюк, Дмитро Левкун, Ольга Пилип`як, Мар’яна Янко. Вчителька, поетеса Марія Стефурак зуміла створити довірливу атмосферу у спілкуванні з юнаками та юнками у вигляді діалогу. Вона схвилювала їх новою поезію і новелами, для яких властивий неповторний стиль написання.

До глибини душі зворушила народна поетеса Марія Єрмакович із с. Саджавки. У літстудії вона із 2009 року. Почала писати після того, як захворіла. Маленька жіночка з хворим серцем, але з великою волею до життя і романтичною душею знайшла в собі сили, щоб і надалі жити і творити. Розчулили і надовго запам’ятаються її вірші-молитви, поезія на духовну тематику, пейзажна та інтимна лірика, твори, присвячені мамі і рідній доньці, яка тяжко працює у Бельгії.

Запрошуємо всіх, хто захоплюється літературою рідного краю, взяти участь у цікавих творчих зустрічах із неординарними особистостями літстудії «Бистрінь».

Раїса ГРУШЕЦЬКА,

завідувач відділу краєзнавчої літератури центральної районної бібліотеки.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!