Газета по-надвірнянськи
 

Збір за спеціальне використання води

10 серпня 2012, 10:33 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 722 переглядів

Порядок справляння збору за спеціальне використання води у 2012 р. регламентує розділ XVI Податкового кодексу України (ПКУ).

Платниками збору за спеціальне використання води є водокористувачі-суб`єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об`єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Ст. 323 ПКУ доповнено новим пунктом 323.2, відповідно до якого не є платниками збору водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та платників єдиного податку.

Під терміном «санітарно-гігієнічні потреби» слід розуміти використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

Водокористувачі, визначені п. 323.2 ст. 323 ПКУ, починаючи з 1 липня 2012 р. не є платниками збору за спеціальне використання води, якщо обсяги такої води були використані ними для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб. Якщо воду використовували, у т. ч. на інші потреби, то такі водокористувачі сплачують збір за спеціальне її використання на загальних підставах за весь обсяг фактично використаної води.

Податкову декларацію по збору за спеціальне використання води подають за результатами звітних податкових періодів 2012 року.

Тел. для довідок: 2-21-79.

Оксана ПЛІЩУК,

заступник начальника ДПІ в Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!