Газета по-надвірнянськи
 

«Батьківщина» об’єднує патріотів

11 вересня 2012, 10:05 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 675 переглядів

Святкування Дня Незалежності засвідчило, що владі не вдалося вбити національну ідею, що українці вірять у свою державу й готові за неї боротися. Для мільйонів людей це свято стало народним – його побоюється нинішня влада, адже вона на дух не переносить будь-яких проявів патріотизму.

Торік влада не дозволила опозиції пройти на День Незалежності вулицями Києва. Цьогоріч в урочистій ході від Михайлівської площі до парку імені Шевченка взяли участь понад 10 тисяч українців. «Сьогодні ми це зробили. Ми пройшли вулицями нашої столиці, ми показали – ми не боїмось. Бояться вони. Можна зупинити десять людей, можна залякати сто, але не можна залякати мільйони», – прокоментував цей факт голова Ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

Українців підбадьорила Юлія Тимошенко, передавши із-за грат аудіозвернення. Вона привітала співвітчизників із Днем Незалежності й закликала піднятися на боротьбу з «мафією, що править Україною». «Зараз ніхто не має права на міжусобиці, протистояння, пристосуванство, «противсіхство», відсторонність», – переконана лідер «Батьківщини».

Аудіозапис увімкнули під час мітингу – голос Тимо­шенко лунав на тлі сторонніх шумів, подеколи переходив на шепіт. «Вони не зламали нашого лідера. Цілодобове спостереження, але вона передала нам свій голос, свою позицію», – зауважив керівник Центрального виборчого штабу «Батьківщини» Олександр Турчинов.

Учасники мітингу прийняли резолюцію, в якій закликали співвітчизників мобілізувати зусилля для «протистояння окупаційному режиму». Окрім того, в резолюції зазначено, що нинішня влада є реальною загрозою незалежності країни, тому українці не повинні голосувати за провладну партію на парламентських виборах. «Наше головне гасло: жодного голосу «регіоналам»! – записано в резолюції.

Державна ж номенклатура «відзначала» День Незалежності не серед людей, а в стінах Національного палацу мистецтв «Україна», де зазвичай відбуваються концерти популярних артистів. Учасники зібрання ледь стримали сміх, коли дізналися від президента, що ВВП у нас у нормі, а реальні зарплати лише протягом першого півріччя 2012 року зросли на 16 відсотків.

Якби можновладці частіше визирали з вікон своїх броньованих мерседесів, то бачили б, що люди не виходять на площі, аби подякувати за міцний ВВП і зростання соціальних стандартів. Людей турбує свавілля чиновників, безробіття, здорожчання товарів першої необхідності й ліків, недоступність освіти й медицини, надмірне оподаткування. Саме тому в День Незалежності вони скандували: «Владу – геть!» та «Імпічмент – президенту!». У Києві мітингувальники тримали в руках, окрім державних прапорів, символіку Об’єднаної опозиції й плакати з гаслами «Україна має бути незалежною» та «Я люблю українську мову».

За словами Арсенія Яценюка, потрібно ще багато зробити, аби кожен українець був насправді вільний. «Ми боремось за свободу кожного українця, за свободу від корупції, від неправосудного суду, міліції та прокуратури, за те, щоб людина могла працювати, заробляти і гідно жити в своїй країні», – наголосив він.

Два з половиною роки правління Януковича довели, що нинішня влада нічого не збирається змінювати на краще. А навіщо? У них все є: лише завдяки відкритості Західного світу ми дізналися про зарубіжну нерухомість українських олігархів і можновладців. А ось «покращення вже сьогодні» для простих людей наразі відкладається: Азаров заявив, що воно настане лише через 10 років. Водночас Янукович пообіцяв, що «рівень корупції буде падати». Щоправда, з якого дива це станеться, не сказав.

Влада повністю вичерпала кредит довіри, а тому люди більше не голосуватимуть за пусті обіцянки «регіоналів» і не продадуться за «соціальні ініціативи президента», оголошені напередодні виборів. Тим паче вони не голосуватимуть проти власних інтересів і проти власної, вистражданої поколіннями українців, держави, переконані в Об’єднаній опозиції.

Час очікувань, помилок і непевності минув. Настала пора кожному українцеві визначитися, на чиєму він боці – влади чи опозиції. Ми, як і всі, хочемо пишатися своєю Батьківщиною. Ми – українці, а не населення; Україна – держава, а не просто територія.

Олег ГУНЬКО.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!