Газета по-надвірнянськи
 

Делятине мій, карпатський краю милий!

28 вересня 2012, 14:43 | Рубрика: Духовність, Свята Версія для друку Версія для друку 1,174 переглядів

Доброю традицією стало для делятинців святкувати день селища у вересні. Розпочали святкування відправою Служби Божої у церкві Різдва Пресвятої Богородиці.

Особливо запам’ятають цей день делятинці та гості краю саме тому, що у неділю, 16 вересня, на День селища відбулася одна чи не з найяскравіших подій за кілька десятків літ – відкриття краєзнавчого музею Делятина, який у далекому минулому носив назву ім. М. Черемшини. Музей краєзнавчий, оскільки у різні часи тут залишали слід відомі українські літературні, громадські та політичні діячі.

Історичний будинок Лагодинських – нині краєзнавчий музей Делятина

Відновлений хрест-фігура Розп`яття Христового

Отець Петро Голіней освятив пам’ятний хрест-фігуру Розп`яття Христового, відновлений на подвір’ї Музею. Завдяки наполегливості та ентузіазму шанованого делятинця Андрія Мисюка придбано багато експонатів, зібрано картини відомого краянина, члена Спілки художників Польщі Осипа Васьківа, який проживав у Делятині із 1931 до 1972 рр. і знайшов спочинок на місцевому кладовищі.

Тимофій Антонюк – учитель-пенсіонер, засновник Музею Марка Черемшини у Делятині

Відрадно, що наше селище має таких відданих своїй справі людей, які відклали усі власні справи, не покладаючи рук, не сподіваючись на будь-яку винагороду, із величезним ентузіазмом день у день працювали над тим, щоб відкриття Музею стало можливим. На відкриття прибуло багато делятинців, серед них – місцева інтелігенція, відомий в Україні колекціонер старожитностей Гуцульщини, власник найбільшої колекції ікон на склі Іван Гречко зі Львова, а також Богдан Васьків, родич художника Осипа Васьківа, який подарував його картини нашій громаді.

Вшанувало своєю присутністю громаду селища керівництво району, яке підтримало делятинців у добрій справі та відзначило, що силами громади можна творити неможливе, і ця подія стане прикладом для інших населених пунктів Надвірнянщини. Селищний голова Михайло Косило щиро подякував тим делятинцям, які доклали чималих зусиль для відновлення музею та вручив дипломи його директорові Андрієві Мисюку та Богданові Васьківу.

Директор краєзнавчого музею Андрій Мисюк знайомить почесних гостей з його експозиціями

Свято селища продовжилося на місцевому стадіоні. Делятинці цілими сім’ями зібралися на розлогому спортивному полі, де працювали атракціони, представлені різноманітні виставки виробів народної творчості, діяв дитячий ярмарок, відбувалася виїзна торгівля, спортивні змагання.

Урочисту частину відкрили ведучі – завбібліотеки Квітослава Брунько та директор народного дому Марія Івасюк. На сцену запросили священика УГКЦ о. Петра, селищного голову Михайла Косила, голову райдержадміністрації Володимира Калічка, голову районної ради Василя Поповича, депутата обласної ради Юрія Дерев’янка, які виступили зі святковими вітальними промовами перед громадою. Промовці відзначили велику роль селищної влади і громади Делятина, інтелігенції селища, котрі зуміли у цей непростий час об`єднатися навколо спільної і важливої справи – створення Музею і показали дуже добрий приклад для наслідування іншим територіальним громадам району.

Свято благословив священик УКГЦ о. Петро Голіней. Селищний голова Михайло Косило не тільки привітав односельчан, а й звітував про роботу і нагородив почесних жителів селища Делятин Івана Школяра та Омеляна Небелюка за вагомий особистий внесок і вагомі здобутки в соціально-економічному, науково-освітньому розвитку селища, активну участь у справі відродження та примноження надбань національної культури, у національно-визвольній боротьбі за незалежність України пам’ятними знаками і медалями. Грамотами та подарунками відзначені члени осередку «Союзу українок» Делятина, кращі учні шкіл селища, спортсмени. Приємною несподіванкою для присутніх стало привітання селищного голови М. Ко­сила молодій парі, яка саме 16 вересня стала на весільний рушничок щастя.

Ведучі з великою приємністю запросили на сцену гостей – народного артиста України, композитора Остапа Гавриша, лауреата українських та міжнародних конкурсів Олексія Шпортька, Маріанну Гавриш, Василя Михайловича.

День селища промайнув швидко, залишаючи по собі мажорний настрій до наступного свята.

Віра КУХТАРУК,

секретар селищної ради.

Марія ІВАСЮК,

директор народного дому.

Квітослава БРУНЬКО,

завідувач бібліотеки.

Світлини Олександра РАНЮКА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!