Газета по-надвірнянськи
 

Гідно зустрічаймо 70-у річницю створення УПА

25 вересня 2012, 13:06 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 841 переглядів

Спільним розпорядженням районних держадміністрації і ради затверджено заходи з відзначення на теренах Надвірнянщини 70-ї річниці створення Української Повстанської Армії.

Зокрема, передбачається впорядкувати символічну могилу та прилеглу територію на місці бою сотні «Чайки», що відбувся 6 січня 1945 р. у с. Верхній Майдан, а також криївки, пам`ятники та пам`ятні знаки борцям за волю України, місця поховання вояків УПА у м. Надвірна, селищах та селах району. Розмістити виставку архівних документів ОУН-УПА з історії визвольної боротьби ОУН-УПА на території Надвірнянського району в Музеї історії Надвірнянщини. Провести екскурсії для учнівської та студентської молоді місцями боїв ОУН-УПА на території Надвірнянщини і районний пісенний конкурс серед учнівської молоді за «Україну, за її волю!» за участі хору «Заграва» Проводу Всеукраїнського Братства вояків ОУН-УПА Надвірнянського району. У населених пунктах району – панахиди-реквієми на місцях поховань учасників боротьби ОУН-УПА, урочисті зібрання із покладанням квітів до пам`ятних місць борцям за волю і незалежніть України; провести 14 жовтня урочисте зібрання у м. Надвірна громадськості району з участю ветеранів УПА, духовенства, представників влади, трудових колективів і святковий концерт на відзначення 70-ї річниці створення Української Повстанської Армії. Провести відкриті уроки історичної правди «Пам`ятай день! Пам`ятай героїв!» у навчальних закладах району з участю учасників визвольних змагань, вояків ОУН-УПА і дослідників національно-визвольного руху ОУН-УПА у Надвірнянщині та ряд інших заходів.

Міському, селищним та сільським головам доручено забезпечити підготовку та проведення у населених пунктах району усіх цих заходів.

Коментар. Відзначення та вшанування боротьби ОУН-УПА на території Надвірнянщини матиме своє продовження і після 14 жовтня – Дня відзначення та святкування 70-ї річниці створення Української Повстанської Армії шляхом реалізації районної програми з відзначення та вшанування боротьби ОУН-УПА на території Надвірнянщини на 2013-2014 роки. Її зараз розробляють працівники виконавчого апарату районної ради і представлять на розгляд постійним депутатським комісіям та подадуть на розгляд чергової сесії районної ради.

Програма передбачатиме реалізацію конкретних заходів протягом наступних 2013-2014 років, зокрема: будівництво пам’ятника Борцям за волю України у м. Надвірна; впорядкування символічної могили та прилеглої території на місці бою сотні «Чайки» 6 січня 1945 р. у с. Верхній Майдан; проведення ремонту та реконструкції бункеру полковника «Грома» – Миколи Твердохліба – командира Четвертої військової округи УПА-Захід «Говерла» на горі Березовачка у с. Зелена; встановлення меморіальних дощок учасникам визвольної боротьби ОУН-УПА у 1940-1950 рр. – уродженцям Надвірнянщини; створення ТРК «Надвірна» циклу радіо- та телерепортажів про діяльність ОУН-УПА на теренах Надвірнянщини і документального фільму «Надвірнянщина – стежками звитяги повстанської боротьби ОУН-УПА» про визвольну боротьбу ОУН-УПА на території Надвірнянського району на основі спогадів учасників, очевидців боротьби ОУН-УПА та ряд інших заходів на вшанування національно-визвольної боротьби ОУН-УПА на теренах Надвірнянщини.

Свої пропозиції до проекту заходів районної програми з відзначення та вшанування боротьби ОУН-УПА на території Надвірнянщини на 2013-2014 рр. просимо подавати у виконавчий апарат районної ради до 1 жовтня 2012 року.

Відповідно депутати районної ради, учасники визвольних змагань, всі, кому небайдужа пам’ять про історію національно-визвольних змагань ОУН-УПА на теренах Надвірнянщини, можуть долучитися до написання цієї програми та реалізації її заходів.

Василь АНДРЕЙЧУК,

радник голови районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!