Газета по-надвірнянськи
 

Макет нафтового шиба стане першим, та не останнім експонатом

11 вересня 2012, 10:16 | Рубрика: Духовність, Свята Версія для друку Версія для друку 936 переглядів

Свято першого дзвоника у Надвірнянському професійно-технічному училищі №11 розпочалося із виступу директора Ігоря Микитюка, який привітав учнів із початком навчального року, побажав професійного зростання і набуття необхідних вмінь і майстерності. Поблагословив присутніх отець-мітрат, декан Пнівський УГКЦ Богдан Михайлина.

Передача макета нафтового шиба

Творча група учнів Миколи Втерковського, Миколи Білоуса та Івана Козінчука під керівництвом викладача із спеціальних дисциплін Василя Остап`юка виготовила і передала голові громадської організації «Інститут історії Надвірнянського нафтопромислового району» Ігорю Гузійчуку макет нафтового шиба ХІХ ст. Він займе гідне місце у громадському Музеї історії Надвірнянського нафтопромислового району. Ігор Гузійчук від імені громадської організації подякував за виготовлення макета.

– Ваш відгук на наше звернення до громадськості про формування експозицій музею став одним із перших. Зважаючи на високий рівень роботи, макет дійсно стане справжньою окрасою експозиції. Сподіваюся, що на цьому наша співпраця не припиниться і ми спільно втілимо у життя ще багато проектів. Наступною стане тринога для ударного буріння – технологічна попередниця нафтового шиба.

Начальник НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимир Чуприна розповів, що Надвірнянський нафтопромисливий район є одним із найстаріших в Європі. – Ми були колискою нафтогазовидобутку в України, і тому цю славну історію повинні вивчати і знати. Виготовлення макету нафтового шиба кінця ХІХ ст. – початку ХХ ст., який використовували на теренах нашого підприємства, є засобом відтворення і нагадування про сторінки минувшини.

Володимир Чуприна, за відтворення історії НГВУ «Надвірнанафтогаз» вручив грамоти підприємства колективу Надвірнянського ПТУ № 11 та авторам проекту Василеві Остап`юку, Миколі Втерковському, Миколі Білоусу й Іванові Козінчуку.

– Нам передали необхідні креслення і згідно з ними ми працювали, – розповідає Ігор Микитюк, директор ПТУ № 11. – Макет ми виготовили за один місяць, незважаючи на те, що це була дуже делікатна і дрібна робота. Та над ним працювали фахівці дуже високого класу. Керівник проекту Василь Остап`юк зізнався, що йому хотілося б ще попрацювати над подібними проектами. Що й не дивно, він є визнаним майстром деревообробної справи і вже чверть століття викладає у профтехучилищі. – Більше свого часу я пропрацював на посаді майстра виробничого навчання, навчав групи столярів і різьбярів. Нинішній директор запропонував викладати матеріалознавство і спецтехнологію у столярних професіях. Має 12-ий робітничий розряд і 1-у категорію, які є найвищими.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!