Газета по-надвірнянськи
 

Новітні технології – дорога до «чорного золота»

11 вересня 2012, 10:18 | Рубрика: Духовність, Економіка, Свята Версія для друку Версія для друку 811 переглядів

Недавно фахівці НГВУ «Надвірнанафтогаз» спільно з працівниками Долинського тампонажного управління та науково-дослідного проектного інституту ПАТ «Укрнафта» провели потужний гідравлічний розрив пласта (ПГРП) на Довбушансько-Бистрицькому нафтогазоконденсатному родовищі, що у Надвірнянському нафтопромисловому районі. Після цього видобуток із свердловини Довбушанка-72 має збільшитись удвічі.

Головний інженер НГВУ Олександр Велкий із головним геологом Богданом Стецем контролюють хід робіт

ПГРП – один із найефективніших методів інтенсифікації видобутку нафти. За цим методом у свердловину закачують рідину, яка розриває нафтовий пласт – породу із багатьма тріщинами, котрі пов’язані між собою. Завдання гідророзриву – збільшити ці тріщини та утворити нові, котрі збільшують приплив нафти у свердловині. Коли нафтогазовий пласт розривають, то у нього закачують пропант (гранули діаметром від 0,4 до1,2 мм), котрий не дозволяє тривалий час зімкнутися тріщинам.

Потужний гідророзрив пласта на свердловині Довбушанка-72 пройшов вдало.

Потужний гідророзрив пласта на свердловині Довбушанка-72

Цього року успішно проведено 3 таких свердловино-операції, які забезпечили додатковий видобуток нафти і найближчим часом окупляться. До кінця року буде проведено ще чотири гідророзриви пластів.

Працівники НГВУ «Надвірнанафтогаз», як стверджує його керівник Володимир Чуприна, впевнені, що їхня нелегка праця закладає добрий фундамент у виробниче майбутнє підприємства та сприяє підвищенню рівня енергетичної самодостатності України.

Віталій БОЙЧУК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!