- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Новітні технології – дорога до «чорного золота»

Posted By Модератор On 11.09.2012 @ 10:18 In Духовність,Економіка,Свята | No Comments

Недавно фахівці НГВУ «Надвірнанафтогаз» спільно з працівниками Долинського тампонажного управління та науково-дослідного проектного інституту ПАТ «Укрнафта» провели потужний гідравлічний розрив пласта (ПГРП) на Довбушансько-Бистрицькому нафтогазоконденсатному родовищі, що у Надвірнянському нафтопромисловому районі. Після цього видобуток із свердловини Довбушанка-72 має збільшитись удвічі.

[1]

Головний інженер НГВУ Олександр Велкий із головним геологом Богданом Стецем контролюють хід робіт

ПГРП – один із найефективніших методів інтенсифікації видобутку нафти. За цим методом у свердловину закачують рідину, яка розриває нафтовий пласт – породу із багатьма тріщинами, котрі пов’язані між собою. Завдання гідророзриву – збільшити ці тріщини та утворити нові, котрі збільшують приплив нафти у свердловині. Коли нафтогазовий пласт розривають, то у нього закачують пропант (гранули діаметром від 0,4 до1,2 мм), котрий не дозволяє тривалий час зімкнутися тріщинам.

Потужний гідророзрив пласта на свердловині Довбушанка-72 пройшов вдало.

[2]

Потужний гідророзрив пласта на свердловині Довбушанка-72

Цього року успішно проведено 3 таких свердловино-операції, які забезпечили додатковий видобуток нафти і найближчим часом окупляться. До кінця року буде проведено ще чотири гідророзриви пластів.

Працівники НГВУ «Надвірнанафтогаз», як стверджує його керівник Володимир Чуприна, впевнені, що їхня нелегка праця закладає добрий фундамент у виробниче майбутнє підприємства та сприяє підвищенню рівня енергетичної самодостатності України.

Віталій БОЙЧУК.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2012/09/novitni-tehnolohiji-doroha-do-chornoho-zolota/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/09/0_DSC4865.jpg

[2] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/09/DSC_7330.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.