Газета по-надвірнянськи
 

Про відзначення в області 70-ї річниці створення УПА

14 вересня 2012, 12:31 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 26,384 переглядів

Івано-Франківська обласна рада прийняла рішення «Про відзначення в області 70-ї річниці створення УПА», за яке на другому пленарному засіданні сімнадцятої сесії 7 вересня ц. р. проголосували 69 депутатів.

Згідно із затвердженим сесією обласної ради переліком заходів щодо відзначення 70-ї річниці УПА передбачено близько два десятки заходів наукового, просвітницького, культурного характеру тощо. Серед них, зокрема, наукова конференція «Українська Повстанська Армія – феномен вітчизняної і світової історії XX ст.», обласний фестиваль стрілецької та повстанської пісні ім. С. Галєчко у Надвірній, виготовлення ювілейної відзнаки «70 років Української Повстанської Армії».

Депутати підтримали проведення в усіх районах та містах обласного значення просвітницьких і тематичних заходів, урочистих зборів у населених пунктах області, покладання квітів до пам’ятників видатним діячам українського державотворення, борцям за незалежність, воїнам, полеглим у боях за свободу України.

В Івано-Франківську з нагоди свята планують провести віче й похід до Могили борцям за волю України з участю районних та міських організацій Братства ОУН-УПА Карпатського краю, урочистості та театралізований концерт в академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. І. Франка.

У закладах культури області планують організувати та провести тематичні культурно-мистецькі та історико-просвітницькі заходи, зустрічі дітей та молоді з учасниками визвольних змагань, борцями за незалежність України. Протягом вересня-жовтня у музеях історичного профілю організують ілюстративно-документальні і виставки фотографій, книг, фондових матеріалів, присвячені висвітленню історії УПА та історії визвольних змагань української нації у XX ст. загалом. У навчальних закладах області проведуть історичні години, семінари, конференції, експедиції, зустрічі з вояками ОУН-УПА, вечори й акції на вшанування пам’яті борців за волю України.

Обласна рада вирішила також звернутися до релігійних організацій краю щодо проведення 14 жовтня 2012 року в усіх населених пунктах області молебнів за полеглих за волю України.

Із 2013 року ветерани ОУН-УПА області отримуватимуть по 500 грн. доплат

Івано-Франківська обласна рада прийняла рішення «Про соціальний захист та соціальне забезпечення ветеранів національно-визвольних змагань, які проживають на території області».

Згідно з ним депутати рекомендували головному фінансовому управлінню облдержадміністрації передбачити при прийнятті обласного бюджету на 2013 рік субвенцію з обласного бюджету в місцеві бюджети для спільного фінансування надбавок до пенсій ветеранам ОУН-УПА із розрахунку 250 грн. на одну особу. Головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення аналогічну суму обласна рада рекомендувала закласти при прийнятті відповідних місцевих бюджетів.

Як відзначив при розгляді питання голова обласної ради Олександр Сич, за станом на сьогодні в області є 738 ветеранів ОУН-УПА, учасників бойових дій та їхніх вдів. Усі вони одержують допомогу, однак ця допомога, як правило, є надто варіативною.

– До прикладу, в Івано-Франківську щомісячна доплата становить 500 гривень, в окремих районах – орієнтовно 50-100 гривень, а десь – ветеранам ОУН-УПА компенсують певний відсоток за оплату комунальних послуг. З цієї причини питання зрівняння та уніфікації доплат і постало, – зауважив голова обласної ради.

Олександр Сич повідомив, що керівництво обласної ради провело відповідні консультації з облдержадміністрацією, головами районних рад та міськими головами міст обласного значення. Окремо це питання порушили на засіданні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування й у результаті досягнуто принципових домовленостей про необхідність встановлення єдиного розміру матеріальної допомоги для всіх ветеранів ОУН-УПА – 500 грн. на місяць.

– Половину цієї суми ми з вами закладаємо в обласний бюджет 2013 року, а іншу половину закладають у себе місцеві бюджети», – резюмував Олександр Сич.

Прес-служба обласної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!