Газета по-надвірнянськи
 

Присвоєно звання «Почесний громадянин міста Надвірна» Миронові і Марті Свідрукам та затверджено Прапор територіальної громади м. Надвірної

11 вересня 2012, 10:02 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 842 переглядів

Двадцять п’ята сесія міської ради розпочалася зі звіту Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича про роботу у міжсесійний період. Найтривожнішою для жителів Надвірної залишається ситуація із полігоном твердих побутових відходів в урочищі Кар’єр. Як ми уже інформували, із 1 січня 2013 року завезення сюди сміття зупинять остаточно.

– Це надзвичайно важливий об’єкт для Надвірнянського району і населених пунктів Яремчанської міськради, – сказав Зіновій Андрійович. Одним із шляхів вирішення проблеми з утилізацією сміття є рекультивація полігону ТПВ в урочищі Кар`єр і виділення земельної ділянки для нового полігону ТПВ. Це за умови, якщо не встигнуть виготовити необхідну проектно-кошторисну документацію і провести роботи в урочищі Майдан. Ця земля належить Делятинській селищній раді. Якщо його встигнуть відкрити, то Надвірнянська міська рада ним користуватиметься. Перший заступник голови РДА, депутат Надвірнянської міської ради Степан Іроденко зазначив, що делятинці пропозицію щодо урочища Майдан не підтримали і зараз відбувається процес вибору й узгодження нової ділянки для полігона ТПВ.

Ситуація із полігоном ТПВ у Надвірнянському районі стає критичною. – Чому ми повинні приймати у себе сміття, – заявив Зіновій Андрійович, – коли інші села і селища не хочуть? Надвірнянська громада уже чотири роки, як сказала «Ні! полігону». Ми повинні зараз захистити жителів нашого міста і виконати його рішення.

Другим пунктом звіту міського голови стало асфальтування вулиць і прибудинкових територій. Кожна вулиця Надвірної – на контролі у міської влади. Провели капітальний ямковий ремонт вулиць у мікрорайоні Руднєва. Плануємо капітально відремонтувати вул. Івана Франка, для цього виділили 546 тис. грн. як субвенцію з районного бюджету. У місті ремонтуватимуть вул. Шептицького-Грушевського, прибудинкову територію на вул. Марка Черемшини, 12, заїзд і прибудинкову територію ДНЗ «Вогник» на вул. Юлії Солдак, ямковий ремонт заїзду до міського цвинтаря. Державна субвенція для ремонту доріг Івано-Франківської області склала 18 млн. грн. і приблизно 700 тис. грн. витратять на ремонт вул. Котляревського у райцентрі.

Міський голова розповів про проведення толоки, необхідність придбання сміттєвоза, бульдозера, піскорозкидувача і сміттєвих баків, відновлення пішохідних містків і дамб. Велику допомогу в їх ремонті надає ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття». Мовив і про підготовку до проведення обласного фестивалю стрілецької пісні імені Софії Галєчко, роботи зі спорудження скейт-парку, який планують відкрити до Дня Молоді, вуличне освітлення, проблеми дошкільної освіти, квіти на вулицях, ситуацію із приміщенням на майдані Шевченка, 19, яке мають передати громаді Надвірної.

Першим на сесії обговорили питання про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Надвірна» посмертно Миронові і Марті Свідрукам – колишнім надвірнянцям-повстанцям. Зіновій Андрійович коротко розповів про їх життєвий шлях, сповнений відданістю у боротьбі в ім’я вільної України. Рішення щодо цього питання депутати підтримали одноголосно. Їхнє вшанування відбудеться на День Міста, а відповідні відзнаки вручать їхній сестрі Емілії Андрійович.

Надвірнянська міська рада на третій обласний конкурс проектів і програм розвитку місцевого самоврядування подала аж дев’ять проектів, які спрямовані на будівництво й облаштування скейт-парку, відродження баскетбольних традицій серед надвірнянської молоді, будівництво стенду для занять скелелазінням, освітлення міської зони відпочинку ім. Назарія Яремчука, заміну вікон у ДНЗ «Вогник», розчищення русла річки Стримба, облагородження парку імені Івана Франка, модернізацію мережі водопостачання і створення туристичного продукту.

На сесії презентували і затвердили прапор територіальної громади Надвірної. Він представляє собою прямокутне, зі співвідношенням сторін 2:3, полотнище. Прапор розділений по діагоналі на два рівних за розміром поля, ліве верхнє з яких блакитного, а праве нижнє – жовтого кольорів, у центрі полотнища – знамено червоного кольору з надламаним древком, повернутим вістрям до основи прапора. Затверджено також Положення про прапор. Встановлено, що комерційне використання прапора територіальної громади м. Надвірної для реклами здійснюється виключно за згодою міської ради.

Секретар міської ради Тарас Пекарський оголосив про створення об’єднання депутатських фракцій політичних партій, що входять до складу об’єднаної опозиції «Батьківщина». До нього увійшли депутати із ВО «Батьківщина», «Фронту Змін», «Громадянської позиції» і Народного Руху України.

Депутати заслухали звіт директора КП «Надвірнаводоканал» Василя Литвинюка про роботу із впровадження автоматизованої системи оптимізації роботи. Важко далося депутатам рішення про підвищення рівня рентабельності послуг водопостачання та водовідведення для бюджетних установ й інших споживачів.

Чим більше у часі продовжувалася 25-а сесія міської ради, тим у залі ставало менше депутатів. Під час розгляду питання про продовження оренди підвального приміщення на вул. Грушевського, 10 у залі залишилося тільки 19 депутатів і головуючий на засіданні міський голова Зіновій Андрійович оголосив перерву в роботі чергової сесії міської ради, друге засідання якої планують провести 13 вересня.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!